Naše babičky moc dobře věděly, jak se zbavit chloupků na obličeji. Jejich lidová praktika funguje perfektně dodnes

Eliminace nežádoucích chloupků na obličeji zůstává pro každou ženu zásadním krokem, co se cesty ke kráse týká. Zjistěte, jak se jich zbavit za pomoci domácích postupů.

                   

Nežádoucí ochlupení na obličeji trápí téměř každou ženu. Způsobů, jak se chloupků zbavit, je hned několik. Mnoho žen sáhne po vosku, jiné si chloupky oholí, některé se dokonce uchýlí k laserové epilaci. Jak se jich ale zbavit z pohodlí domova bez toho, abychom utráceli spoustu peněz? Na tuto otázku znaly odpověď už naše babičky a my se dnes společně podíváme na to, jaká praktika jim fungovala nejlépe. 

Proč ženám rostou chloupky na obličeji

Důvodů je hned několik, ty nejčastější jsou: 

  • Hormonální poruchy 
  • Vysoká hladina androgenních hormonů
  • Užívání určitých léků 
  • Stárnutí 
  • Menopauza 
  • Syndrom polycystických vaječníků
i

Přírodní lék z ájurvédské kultury

Velmi oblíbeným lékem našich babiček byla přírodní směs z několika surovin. Pochází z ájurvédské kultury a svými účinky potěší každou ženu. 

Ingredience: 

  • 1 miska syrových nastrouhaných brambor
  • 1 miska žluté čočky 
  • 4 lžíce citronové šťávy 
  • 1 polévková lžíce organického medu 
i

Příprava: 

Do nádoby nasypte čočku a přidejte dostatečné množství vody, poté ji nechte přes noc máčet, aby změkla. Druhý den odstraňte z čočky přebytečnou vodu a rozmačkejte ji. Brambory nastrouhejte a stejně jako z čočky, i z nich odstraňte přebytečnou vodu. Smíchejte ji s čočkovým pyré a zalijte citronovou šťávou a medem a poté opatrně promíchejte, dokud nezískáte hladkou strukturu. 

Aplikace přírodní masky z čočky a brambor

Směs si naneste na místo, které chcete depilovat a následně ji nechte působit alespoň 20 minut, případně do chvíle, dokud nezaschne. Poté třete směs na obličeji proti směru růstu chloupků, abyste je odstranili. Nakonec si obličej opláchněte čistou vodou, osušte ho a použijte hydratační krém. Celý proces opakujte tak dlouho, dokud nedosáhnete požadovaných výsledků. Nemá však smysl aplikovat směs více než dvakrát denně, bohatě si vystačíte i s jednou jedinou aplikací, nejlépe ve večerních hodinách. 

i

Maska, která má co nabídnout

Kromě toho, že ingredience odstraní nežádoucí ochlupení na obličeji, perfektně pečuje o vaší pokožku. Dodá ji například vitamíny B1, B6 a B9 a taktéž minerály jako jsou železo, draslík, zinek a měď. V neposlední řadě maska obsahuje antioxidanty, které umožňují pokožku vyživovat a hydratovat ji do hloubky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články