Už žádné časté návštěvy zubní ordinace. Odstranění zubního kamene zvládne každý doma pomocí pasty jen ze 3 přísad

Časté boje se zubním kamenem mohou být vyčerpávající nejen z hlediska financí. Od teď ho dokážete jednoduše odstranit pomocí 3 ingrediencí, které máte doma.

zuby kámen dásně
                   

Zubní kámen je nános žluté až žlutohnědé barvy na povrchu zubu nebo na jiném pevném povrchu v dutině ústní, jako je například zubní náhrada. Je to lepkavý povlak tvořený zbytky potravy a bakteriemi, které se v ústech přirozeně vyskytují. Tudíž vzniká nedbalou, nedostatečnou či nesprávnou ústní hygienou, ale může vzniknout i z nedostatku slin, kouření nebo nadměrné konzumace cukrů. Jeho důsledkem může být krvácení dásní, narušení skloviny nebo zubní kaz.

Jak odstranit zubní kámen

Zubnímu kameni je dobré předcházet například každodenním čištěním zubů i mezizubních prostor a správnou technikou čištění. Když se zubní kámen i přesto objeví můžete navštívit svého zubního lékaře, dentální hygienu nebo můžete vyzkoušet osvědčený trik v pohodlí vašeho domova a téměř zadarmo. Postačí vám přísady, které máte doma, zabere vám to minimum času a výsledek budou krásně čisté zuby a zdravý úsměv.

K tomuto efektivnímu triku je zapotřebí sůl. Vystačíte si s tou nejobyčejnější solí, kterou máte doma a stačí jen jedna čajová lžička. Do soli přidejte dvě čajové lžičky jedlé sody a obě složky smíchejte dohromady. K této směsi přidejte pomalu trochu vody, měla by stačit jedna čajová lžička a dobře promíchejte, dokud nezískáte pastu dosti hustou na to, aby se dala nanést na zubní kartáček.

přísady na čisticí pastu i

Použití domácí pasty

Pastu ze soli, jedlé sody a vody naneste na kartáček a čistěte zuby alespoň 3 minuty důkladně a ze všech stran. Ovšem snažte se vyhýbat jazyku. Tato pasta může být slaná až hořká, což u koupených past nebývá zvykem, protože jejich výrobci většinou použijí ještě mentolovou příchuť. Pastu na odstranění zubního kamene stačí používat jednou až dvakrát měsíčně, k dokonalému vyčištění usazeného plaku.

Zubní kámen může způsobovat i nepříjemný zápach z úst, proto je důležité denně dbát na hygienu nejen zubů, ale i mezizubních prostor kvalitním čištěním, případně používání ústní vody na odstranění plaku z jazyku. Ale ani tato jednoduchá směs není všemocná a je důležité dodržovat preventivní návštěvy zubního lékaře. Nyní se můžete vydat vstříc zdravému úsměvu a získat tím i více sebevědomí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články