Právě vyhledáváte: Domácnost

Čištění plynového sporáku snadno a rychle. Vyzkoušejte osvědčené metody, díky kterým to bude hračka

Sporák je výkladní skříní kuchyně, ale také neustále používaným spotřebičem, který trpí na špínu a mastnotu. Každodenní používání zanechává své stopy, až se zdá, že čistý nebude už nikdy.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Trik šéfkuchařů, jak přivést povadlou listovou zeleninu opět k životu

Není nic chutnějšího a zdravějšího než talíř plný čerstvé zeleniny, jako je například listová. Nevýhodou těchto druhů je ovšem jejich rychlé vadnutí. Často dostaneme chuť na dávku vitamínů, ale zapomínáme, že už nám nějakou chvíli leží v lednici

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Už nikdy problém s otevíráním zavařovací sklenice. Díky jednoduchým trikům vám to půjde snadno a rychle

Není nic horšího než se marně dobývat do zavařovací sklenice, kterou ne a ne otevřít. I když vynaložíte veškerou svou sílu na povolení víčka, nakonec skončíte s bolavou rukou a neotevřenou sklenicí. Samozřejmě existuje spousta triků, jako je poklepání hranou víčka o stůl nebo kuchyňskou linku, či promáčknutí středu víka loktem.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Do stojanu na příbory v myčce přidejte kuličky alobalu. Má na ně brilantní účinky

Vrací vám vaše myčka na nádobí špinavé talíře, sklenice a především flekaté příbory? Pak je čas přijmout opatření, která vám pomohou, aby bylo vaše nádobí po umytí ve spotřebiči zářivě čisté

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Nálev z kyselých okurek nevylévejte. Máme pro vás několik vhodných využití

Také milujete nakládané okurky, ale pokaždé přemýšlíte, co se zbylým nálevem? Někdo si na něm pochutnává jako na osvěžujícím nápoji, ale ne všichni jsou tak odvážní. Jenže co s ním?

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Pečicí papír nikdy nepoužívejte opakovaně. Škodíte svému zdraví i planetě

Pokud jste milovnice pečení, jistě pravidelně pracujete s pečicím papírem. Jako správná hospodyňka také dost možná ráda používáte jeden papír na pečení opakovaně, abyste ušetřila.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Už žádné obtížné mazání tuhého másla na pečivo. Skladovat jej můžete i mimo lednici

Vytáhnout každé ráno ztuhlé máslo z lednice a potírat si pečivo kusem kamene je něco, co nám dokáže zkazit den hned na začátku. Ale jak jinak máslo skladovat, když venkovní teploty slibují riziko zkažení? Názory na uchovávání másla jsou rozdílné.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Pádné důvody, proč nevyhazovat citronovou kůru. Většina lidí jejich potenciál nezná

Nejen šťáva a dužnina, ale také citrónová kůra je užitečná pro lidské zdraví. Většina lidí však po vymačkání šťávy zbytky citrónu vyhodí, což prospěje maximálně tomu, že váš koš nebude tolik zapáchat. Vždyť právě v kůře citrónu se nachází největší množství aromatických olejů z celého žlutého citrusového plodu.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Překvapivé věci, které můžete čistit v myčce na nádobí. Ulehčete si práci i vy

Už mnohokrát jsme se přesvědčili, že ne všechny věci v naší domácnosti slouží pouze ke svému primárnímu účelu. I když se může zdát, že myčka na nádobí funguje pouze pro mytí špinavého nádobí, není tomu tak. Můžete do ní dát i takové věci, jaké by vás ani ve snu nenapadly – žabky, štětce, kartáče atd.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Páchnoucí myčka na nádobí. Poradíme vám, jak se s nepříjemným odérem vypořádat

Otevření dvířek od myčky na nádobí nás někdy donutí zacpat si nos, jaký zápach se z ní line. Naštěstí můžete nepříjemnou vůni ze spotřebiče rychle vyřešit. Nejdříve je ale důležité ujasnit si, co odér způsobuje.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Nepotřebné léky nikdy nesplachujte do toalety. Zde jsou nejlepší možnosti jejich likvidace

Pokud máte tendenci zacházet se svou toaletou jako s tekutým odpadkovým košem, je čas to změnit. Nejenže spláchnutí cizích předmětů může vaši toaletu ucpat a povede k drahé návštěvě instalatéra, ale může to mít také škodlivé účinky na životní prostředí a zásoby vody. Jednou z nejškodlivějších věcí, jakou můžete spláchnout do kanalizace, jsou medikamenty.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Správný způsob věšení toaletního papíru existuje. Vědci rozhodli, zdali ke zdi nebo ven

Lidé se rozdělují na dva tábory – na ty, co nechávají viset toaletní papír u zdi, a ty, co jej věší od stěny. Možná si myslíme, že rozdíl není žádný a pokud nějaký, není důležitý. Prostě někomu je to pohodlnější tak a jinému zase tak. Ale věřte nebo ne, ale i na způsob zavěšování toaletního papíru existují studie.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Alternativní způsob vaření těstovin, o kterém Italové příliš nemluví

Mnoho Italů nechápe, proč chceme vařit a jíst rychle, jednoduše a levně. Oni si své jídlo vždy vychutnávají a užívají, ale čas jsou peníze a většina z nás nemůže čekat. Naštěstí se objevila metoda, díky které můžete uvařit těstoviny rychle, aniž by hrozilo, že se slepí dohromady a budete si je moci naplno užít se svou oblíbenou omáčkou.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Otravují vás doma mravenci? Vyzkoušejte přírodní metody a zbavíte se jich rychle a efektivně

Přestože mravenci nejsou vyloženě škodlivý nebo nebezpečný hmyz, jejich přítomnost v bytě je rozhodně nepříjemná, zvláště pustí-li se do otevřených potravin. Obvykle se tento problém objevuje na přelomu jara léta, kdy se příroda probouzí, a mravenci vylézají ze svých zimních stanovišť.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Fenomén jménem kokosový olej. Proč je odborníky doporučován na vaření i péči o tělo

Už jste také propadli šílenství jménem kokosový olej? Pokud ne, možná se to stane teď, protože pro vás máme spoustu dobrých důvodů, proč jej používat jak ve stravě, tak v péči o své tělo. Pamatujte si ale, pokud jej budete používat při vaření, střídejte jej s ostatními oleji.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Hrubá síla není nutná. Fígle zkušených hospodyněk na otevírání zavařovacích sklenic

Kyselé okurky, kysané zelí, domácí rajčatový protlak, olivy, broskvový kompot nebo marmeláda? Jak se dostat k vytouženému obsahu, když nechce povolit víčko na závit? Takové chvíle jsou doslova k vzteku a většina lidí se snaží zdolat víčko pomocí hrubé síly.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Jak si pochutnat na pizze i druhý den? Trik na ohřátí v mikrovlnce, aby byla krásně křupavá

Pizza je nepochybně jedním z nejoblíbenějších jídel po celém světě. Sice všichni víme, že není úplně zdravá, spíše naopak, ale to nás neodradí od občasného hřešení. Pizza je navíc skvělým party pokrmem, který řeší problém s veškerým občerstvením.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Noční záchvaty paniky: Jaké faktory ovlivňují jejich příchod a jak proti nim bojovat

Noční záchvaty paniky se vyskytují uprostřed spánku a často souvisí s pocitem dušení, s tachykardií a pocením. Z klinického hlediska se častěji objevují u pacientů trpících záchvaty paniky i během dne. Je však známo, že v noci jsou takové stavy intenzivnější a mučivější.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Home office, online výuka, práce v kanceláři aneb Jak správně sedět před počítačem, abyste si neničili tělo

Dlouhé hodiny sezení před počítačem, ať už kvůli distanční výuce nebo práci v kanceláři či z domova, v kombinaci s nesprávným držením těla během pozice vsedě, jsou zodpovědné za řadu ortopedických problémů v krku, pažích, zádech i v pase. Je nám jasné, že se práci s počítačem v dnešní moderní době, zvláště v období pandemie, nelze vyhnout, ovšem je alespoň dobré vědět, jak vhodně při práci sedět, aby vás záda ani jiné další části těla nebolely.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Sušička potravin je užitečným pomocníkem v každé domácnosti. Jak funguje a co lze sušit?

Trendy se objevují nejen v módě a bydlení, ale také u kuchyňského vybavení. Bohužel mnohdy zjistíme, že ne vždy je tak užitečné, jak jsme doufali. V případě sušičky na potraviny je to úplně jiné.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Příčiny negativní energie u vás doma. Prvky způsobující vztek, úzkost a depresi

Energie je všude a všechno je energie. Pokud se nad touto frází na chvíli zamyslíte, pochopíte, je-li ve vaší domácnosti negativní energie, ovlivní to nejen vaši náladu, ale i život. Domov je přístavem, kde je důležité odpočívat a užívat si čas s rodinou i sami se sebou.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Prázdninová lékárnička na cesty. Co všechno si vzít s sebou?

Ať už se chystáte jet stanovat, nebo letět na prázdniny k moři, neměli byste zapomenout přibalit si k věcem nouzovou lékárničku se základní zdravotnickou výbavou. Ne vždy budete mít po ruce nemocnici a ne vždy ji budete chtít při banálních záležitostech využít.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Jak osvěžit staré pečivo. Vyzkoušejte trik s vodou a troubou

Návštěva je za dveřmi a vy si v tu chvíli uvědomíte, že veškeré občerstvení, které jste připravili ztrácí svůj půvab bez čerstvého, křupavého pečiva. Možná nějaké zásoby máte, ale v chlebníku jsou již pár dní staré bagety a zbytek se ještě válí v mrazáku. Takže co teď?

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Možnosti, jak zesílit signál Wi-Fi i tam, kam normálně nedosáhne. To vše zdarma

Bezdrátové připojení k internetu je v dnešní době nutností, bez které si už ani nedokážeme představit svůj život. Je pro nás skoro stejnou nezbytností jako lednice, gauč, postel, jídlo, vše, co potřebujeme k životu. Počítače, chytré telefony, tablety, dokonce i vysavače a hodinky, všechna naše zařízení jsou připojena k Wi-Fi.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Aspirin nejen na chřipku. Můžete jej využít i při úklidu nebo péči o svůj vzhled

Mysleli jste si, že aspirin poslouží jen jako účinný lék na zdravotní neduhy? Pokud ano, jste na omylu. Aspirin může pomoci i v jiných oblastech, kde bychom to vůbec nečekali.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Důvody, proč si pořídit psa. Změní vaši duševní i fyzickou pohodu k lepšímu

Je prokázáno, že pes jako domácí mazlíček v člověku vyvolává pocit štěstí. Psi však dokážou mnohem více, například zlepšit vaši celkovou duševní a fyzickou pohodu. Pokud uvažujete o adopci štěněte nebo většího psa, zvažte následující výhody, které vás jistě přesvědčí, abyste si chlupatého přítele pořídili.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Naučte dítě slušnému chování u stolu. Jde to snadno a přirozeně

Naučit své dítě, jak se chovat na veřejných místech, může být velkou výzvou. Zvláště, když se jedná o chování u stolu, kde se má sedět a jíst. V těchto případech jsme ale my, kdo musí převzít zodpovědnost za chování svého dítěte, protože bychom se měli naučit, jak dítě vést k tomu, aby se umělo u stolu chovat.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Péče o vztah v karanténě. Jak s partnerem přežít jednu domácnost v koronavirové době

Je naprosto normální, že vás vaše milovaná osoba začne po čase trochu otravovat, zvláště po delším období v jedné domácnosti. Není to důvod, abyste se cítili provinile. Spíše přemýšlejte, jak situaci napravit. Nabízíme vám tipy, co dělat, když vás všechno, co souvisí s vaším partnerem, začne nesnesitelně štvát.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Sušení prádla v domácnosti. Jde to i bez plísní a nepříjemného zápachu

Pokud nemáte žádný venkovní prostor, kde sušit prádlo, nevlastníte ani sušičku na prádlo, logicky se nabízí jediná varianta – sušení doma v některé z místností. Jakmile ale mokré prádlo schne doma, veškerá vlhkost, kterou obsahuje, se hromadí ve vzduchu. To zvyšuje úroveň vlhkosti v domácnosti, objeví se nepříjemné pachy a také plíseň.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Čištění zvířecích tlapek po procházce. Domácí roztok pro správnou péči o vaše mazlíčky

Pokud vás trápí čistota tlapek vašeho domácího mazlíčka po venkovní procházce, přečtěte si následující doporučení, jak je správně dezinfikovat, abyste mu neublížili a zároveň zamezili nánosu špíny, bakterií a virů do své domácnosti. Pandemie, kterou zažíváme, znepokojuje nás všechny, proto chceme co nejvíce chránit celou svou rodinu včetně zvířecích členů. Přijímáme veškerá preventivní opatření, abychom zabránili viru vstoupit do našeho domova pokaždé, když se vrátíme z venku. 

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Aktivita domácích mazlíčků během karantény. Vytvořte si efektivní plán pro vás oba

Období pandemie a karantény je pro všechny těžké a složité. A to nejen pro nás lidi, ale i pro naše domácí mazlíčky. Je ale klíčové, abychom nevytvářili další stres a omezili ten stávající.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Přírodní mýdlo z eukalyptu. Vytvořte si doma účinný dezinfekční prostředek

Eukalyptus je rostlina, která může naší pokožce nabídnout spoustu výhod. Mezi její hlavní vlastnosti patří antibiotické a antiseptické působení, což z ní činí skvělý přírodní dezinfekční prostředek. Dokáže účinně bojovat proti bakteriím i virům.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Čisticí prostředky minimalizují šíření koronaviru v domácnosti

Covid-19 je největší strašák posledních měsíců. I přes masivní bezpečnostní a hygienická opatření se s nákazou koronavirem SARS-CoV-2 setkala už nejméně třetina populace a stále ještě není všemu konec. Pokud s infikovanou osobou sdílíte jednu domácnost, pak je jen otázkou vaší disciplíny a vysokého hygienického standardu, zda se rovněž nakazíte, anebo ne.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Jednoduchý trik, jak udržet jahody čerstvé až po několik týdnů

Jahody jsou nepochybně jedním z nejoblíbenějších druhů ovoce. Jsou sladkokyselé a jsou skvělou surovinou pro přípravu lahodných dezertů. Problém ale nastává, pokud jde o udržování jejich čerstvosti.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Věci běžného užívání, které patří do kompostu, aniž bychom o tom věděli

Kompostování je skvělý způsob, jak snížit domácí odpad a s malým přičiněním chránit naši planetu. Navíc je to velice snadné na provedení, většina lidí s domem a zahradou už moc dobře ví, jak správně recyklovat zbytky potravin do kompostu. Existují ale předměty běžně užívané v domácnosti, o nichž jsme netušili, že jsou kompostovatelné. 

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Skrytý potenciál zubní pasty. Uklidit s ní můžete celý dům i vyleštit boty

Možná už jste někdy v minulosti zjistili, že zubní pasta nemusí sloužit pouze svému primárnímu účelu, a sice čištění zubů. Lze ji využít mnoha různými způsoby, které nám usnadní každodenní život. Zubní pastu můžete použít při úklidu domácnosti, ale také vám její účinky pomohou například se zamlženými brýlemi.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Dejte si pozor na potraviny spálené mrazem. Optimální doba pro uchovávání jídla v mrazáku

Spousta lidí zamrazuje potraviny v domnění, že vydrží neomezenou dobu. Znamená to tedy, že syrové kuře, které koupíme již zmrazené, může chutnat stejně za tři týdny jako za rok? Ne. Možná vám po roce jeho konzumace neublíží, ale rozhodně se změní jeho chuť i struktura.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Zatočte s čerstvými i zaschlými skvrnami na oblečení. Alkohol a bílý ocet nezklamou

My lidé nejsme neomylní a občas se nám stane nějaká ta malá nehoda v podobě rozlitého červeného vína na koberci nebo bolognské omáčky na bílém tričku. Bohužel ale tyto zdánlivé maličkosti nám přidělávají velké problémy v rámci čištění. Naštěstí máme své metody, o které bychom se s vámi chtěli podělit.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Mycí prostředek na nádobí, jako ho ještě neznáte. Skvělé poslouží i mimo kuchyň

Mycí prostředek na nádobí máme zpravidla uložený vedle dřezu, kde čeká na chvíli, až nám pomůže zbavit se špinavého nádobí. Ovšem je celkem škoda nechávat ho tam jen tak ladem, když zrovna nepotřebujeme mýt nádobí. Má totiž spoustu dalších schopností, jak nám pomoci i v jiných oblastech, ať už se jedná o domácnost nebo naše zdraví.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ

Vyčistěte sprchu efektivně a snadno tabletami do myčky

Díky jednoduchému triku můžete získat zářivě čisté sprchové dveře i závěsy. Čištění koupelny je nedílnou součástí života každé ženy. Není ale příliš příjemný, a proto ho často odkládáme na jindy.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ