Důchodce strávil několik let tvarováním živého plotu. Výsledkem je úchvatné dílo ve tvaru mýtického tvora

                   

Bez ohledu na to, jaké má člověk koníčky, je potřeba se jim věnovat a udělat si na ně čas. Je důležité, abychom měli možnost vypnout z pracovního procesu, procvičit mozek a rozvíjet se. Ať už jde o fotbal, zpěv, hru na hudební nástroj nebo práci na zahradě. Příklad si můžeme vzít z tohoto muže z Velké Británie, který ze svého živého plotu vytvořil skutečné umělecké dílo.

Žádný nudný plot

John Brooker, 75letý důchodce z Velké Británie, posledních 13 let strávil pěstováním živého plotu na zahradě. Křovina dlouhá zhruba 46 metrů se táhne vedle jeho domu a další nemovitosti, kterou vlastní a pronajímá. „Jednoho dne jsem stál u kuchyňského dřezu a přemýšlel, jak ten živý plot působí nudně. Rozhodl jsem se tedy s tím něco udělat,“ řekl John.

Bájné zvíře na zahradě

V průměru tráví zhruba 1 den v týdnu zahradničením a sochařením. S nářadím, vlastní fantazií a šikovností jsou výsledky neuvěřitelné. Na jeho zahradě nyní odpočívá několik metrů dlouhý drak.

Proč drak?

„Myslím si, že nápad s drakem se zrodil z mých dnů v armádě. Byl jsem na dvou misích v Malajsii, takže drak se musel zakořenit někde v mém podvědomí. Přidal jsem křídla a každý rok doplňuji několik dalších linií pro lepší definici,“ dodal John. Jeho žena Pippa, grafická designérka v důchodu, Johnovi pomáhá s uměleckými prvky, ale udržování živého plotu je zcela na něm. A má právo být na svou práci náležitě hrdý. Jeho talent vychází z dlouhých 13 let praxe.

Na Johnův výtvor se můžete podívat na níže uvedeném videu:

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Happiest.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články