Důvody, proč si pořídit psa. Změní vaši duševní i fyzickou pohodu k lepšímu

                   

Je prokázáno, že pes jako domácí mazlíček v člověku vyvolává pocit štěstí. Psi však dokážou mnohem více, například zlepšit vaši celkovou duševní a fyzickou pohodu. Pokud uvažujete o adopci štěněte nebo většího psa, zvažte následující výhody, které vás jistě přesvědčí, abyste si chlupatého přítele pořídili.

Vyšší produktivita

Jakmile máte psa, máte zároveň živého tvora, který je na vás závislý – musíte o něj pečovat, krmit jej, venčit a mýt. Psi také vyžadují pravidelnou lékařskou péči a preventivní ošetření. Váš pes vás donutí, abyste každé ráno brzy vstali a zvýšili tak svou celkovou úroveň produktivity. Čím dříve vstanete, tím toho také více stihnete.

Zlepší vám náladu

Je to dokonce vědecky dokázáno, domácí mazlíček dokáže zlepšit vaši náladu a učinit vás šťastnějšími. Zpočátku pes přirozeně snižuje příznaky deprese a pomáhá regulovat hladinu stresu tím, že se v jeho přítomnosti zvyšuje množství oxytocinu v našem těle – díky tomu se cítíme šťastnější a uvolněnější.

Zdravější srdce

Máte-li psa, musíte jej vzít na procházku, abyste zajistili, že bude mít dostatek pohybu. Když cvičíte svého psa, cvičíte i vy sami, tudíž přímo pomáháte zdraví svého srdce. 

Ztráta pocitu osamělosti

Pes jako další člen rodiny je stálým společníkem. To je zvláště důležité pro lidi, kteří se cítí izolovaní, jako jsou například senioři nebo teenageři, kteří mají pocit, že jim nikdo nerozumí. Pes po našem boku nám dodává pocit, že nejsme sami.

Úvodní obrázek: Freepik, Autor: Martina Motlová

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články