Porod neprobíhal podle plánu: Pak se lékař obrátil na 12letou dívku a položí jí klíčovou otázku

Porod je skutečně nádherným momentem, kdy dva lidé, kteří se milují, přivedou na svět svého potomka. Ne vždy však porod probíhá podle představ.

Žena drží v náručí novorozené dítě těsně po porodu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dede Carraway, hrdinka tohoto příběhu, byla těhotná a nemohla se dočkat toho, až konečně po dlouhých devíti měsících porodí. Zvlášť v moment, kdy věděla, že na porodním sále nebude sama. Kromě toho, že byla domluvená se svým manželem, taktéž se domluvila se svou dcerou, která velmi toužila po tom, aby mohla být u porodu. A nakonec to bylo velmi dobré rozhodnutí, protože jak se ukázalo, porod dopadl dobře jen díky ní.

Nečekaná situace

Když 12letá Jacee poprvé vešla na porodní sál, bylo pro ni těžké vidět, co se tam vlastně děje. Místnost byla přeplněná, plná lékařů a porodních asistentek. Dívka se začala bát, že zmešká okamžik, kdy její bratříček přivítá tento svět. Najednou jí doktor podal rukavice a zeptal se jí na zásadní otázku, která pravděpodobně navždy ovlivnila její život. Něco takového je velmi neobvyklé, v Americe jsou ale trochu jiná pravidla.

Položil jí důležitou otázku

Když byl porod v plném proudu, lékař se otočil na dvanáctiletou dívku a zeptal se ji, zda by chtěla pomoci s matčiným porodem. Neváhala ani vteřinu a statečně následovala kroky lékaře, který ji nabídl pomoci přivést svého bratříčka na svět. Najednou jí doktor podal rukavice a celá práce mohla začít. Oba rodiče byli velmi překvapení. „Opravdu jsem porodila, táta mě nechal vytáhnout dítě ven… nejdřív jsem si myslela, že si doktor dělá srandu, ale myslel to vážně.

dívka při porodu i

Nebyl to snadný porod

Anestezie nefungovala správně a Dedeina matka měla ukrutné bolesti. Pohled do tváře její dcery jí to ale hodně usnadnil. Uživatelé internetu z celého světa ji chválí za její odvahu. Fotografie ale samozřejmě také vyvolaly určitou kontroverzi. Někteří věří, že 12letá dívka byla příliš mladá na to, aby se porodu zúčastnila, a tvrdí, že ji to mohlo negativně ovlivnit na celý život. V televizním rozhovoru se ale Jacee nemohla zdát šťastnější: „Byl to nejlepší okamžik mého života,“ řekla.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články