Ekzém z nadměrného mytí rukou. Použijte jinou účinnou alternativu

                   

Dnešní doba si žádá zvýšenou hygienu, abychom se co nejlépe mohli bránit šíření koronaviru. Ovšem všechno má své pro a proti. Časté mytí rukou může způsobit, že je naše pokožka náchylnější na vnější vlivy a mohou se tak objevit červené skvrny, svědění a suchá kůže. Pokud trpíte takovými problémy, mohlo by se jednat o ekzém, který se může šířit dál po těle. Dermatologové vysvětlují, co je nejlepší proti ekzému na rukou.

Jak poznat ekzém na rukou?

Ekzém na rukou se může objevit na hřbetu, prstech a dlaních. Mezi příznaky patří zarudnutí, svědění, šupinatá kůže, červené hrbolky, puchýře, strupy, otoky a někdy i výtoky z malých ranek. Ekzém se pak může šířit dále po těle, především na místa, kde je kůže tenčí, například na oční víčka.

Dezinfikujte si ruce

Dobrou alternativou neustálého mytí rukou pod tekoucí vodou a používání mýdla jsou dezinfekční alkoholové gely. Ačkoli to zní agresivněji, podle dermatologů vysušují pokožku mnohem méně než mýdlo a voda.

Zvláštní péče

Samozřejmě není možné, aby dezinfekce zabránila ekzému na rukou úplně. Proto je v této době více než důležité věnovat zvláštní pozornost svým rukám a dopřát jim speciální péči. Pravidelně nanášejte mastný krém na ruce. Nebo si je před spaním zabalte do bavlněných rukavic.

Jediné, co se nedoporučuje je vazelína. Přestože je mastná, špatně se vstřebává a zanechává po sobě mastný film.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Margriet.nl

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články