Šokující zpráva pro uživatele sociálních sítí: Facebook bude zpoplatněn. Tolik budete muset platit

Sociální sítě používá většina světové populace. Mezi nejoblíbenější z nich patří Facebook, avšak jeho uživatelé z nové zprávy pravděpodobně radost mít nebudou.

modrá obrazovka na notebooku, logo facebooku i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Facebook patří mezi nejoblíbenější sociální sítě na světě. Je zdarma, patří mezi ty nejstarší a účet má na něm několik miliard lidé po celém světě. Díky němu máme možnost být v kontaktu se svými blízkými, se svými přáteli, ale i s naprosto cizími lidmi. Někdo ho využívá pro komunikaci, jiní pro hraní her, dalším lidem slouží jako pracovní prostor. Ať už je důvod jeho používání jakýkoliv, nová změna se dotkne naprosto každému. Mark Zuckerberg totiž prohlásil, že bude Facebook zpoplatněn.

Za sociální síť si zaplatíme

Mark Zuckerberg tento týden oznámil, že začnou zavádět Meta Verified, službu založenou na předplatném, která uživatelům umožňuje ověřit své účty pomocí oficiálního ID, získat modrý odznak a získat extra ochranu před účty, které neznají nebo jim nedůvěřují. V nich předplatitelé navíc získají přímý přístup k zákaznickému servisu. Účelem služby Meta Verified je zvýšit důvěryhodnost a bezpečnost služeb. Index hlásí, že Meta testuje zavedení placených a ověřených profilů na Instagramu a Facebooku. 

Cena je celkem vysoká

Aby se uživatelé mohli stát ověřenými, tedy mít na svém profilu modrou fajfku, která tento status označuje, musí platit 11,99 $ (cca 266 Kč) měsíčně na počítači a 14,99 $ (cca 333 Kč) měsíčně na mobilu. Předplatitelé získají exkluzivní nálepky pro Stories a videa Reel a také 100 bezplatných „hvězd“ měsíčně, což je digitální měna, kterou se platí tvůrcům na Facebooku. Tu lze využít pro nákup nejrůznějších výhod. Ověření je rozhodně skvělou možností pro firmy či malé podniky, které chtějí potvrdit svou oficialitu.

Meta Verse iZdroj fotografie: Depositphotos

Co umožňuje odznak Meta Verified?

Jakmile si odznak zakoupíte, dostanete samozřejmě několik výhod, na které “obyčejný” uživatel nemá nárok. Může jít o změnu uživatelského jména, narozenin nebo profilového obrázku bez toho, aby po vás Facebook požadoval ověření vaší identity. Zatím však nejsou žádné informace o tom, kdy bude nová služba dostupná v Česku. Samozřejmě tato služba nebude dostupná v blízké době, jelikož musí projít testování. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články