Farmář ve svém videu ukazuje, jak se mají správně skladovat vejce. Dává k tomu logické vysvětlení

I když se to zdá naprosto jednoduché, spoustu lidí to dělá špatně. Farmář objasnil, jak se mají správně skladovat vajíčka.

                   

Většina lidí dává vajíčka do lednice, což je správně. Vajíčka by se neměla skladovat při vysokých pokojových teplotách, hrozí zde, že se vajíčka uvnitř zkazí. Věděli jste ale, jak máte vajíčka správně ukládat do prokladů, aby vám co nejvíce vydržely? Farmář rozdává na Tik Toku užitečné rady.


Základní rady pro skladování vajec

Tyto základy by měla znát každá správná hospodyňka, nicméně je zde pro jistotu zopakujeme. Ideální teplota pro skladování vajec je 5-8 °C. Skladovat by se měly spíše uprostřed chladícího zařízení, ne ve dvířkách, protože vejce nemají rády změny teplot, může dojít k tvorbě plísní. Vajíčka také rozhodně neomývejte, jednak to nemá smysl, protože skořápky se k vaření nepoužívají a také proto, abyste neodstranili jejich ochranný obal.


Test čerstvosti vajíček

Pokud si nejste jisti, zda je vajíčko čerstvé nebo ne, aniž byste ho rozklepli, stačí na to jednoduchý test se sklenicí a vodou. Když vajíčko ponoříte do jakékoliv nádoby s vodou, mělo by jít ke dnu. To značí jeho čerstvost. Pokud vajíčko plave, raději ho už nejezte. Je to proto, že čím je vejce starší, tím je jeho bílek nižší a řidší. Proto vám při rozklepnutí nejde oddělit bílek od žloutku.


Farmář radí, jak se mají vejce správně skladovat

Farmář je majitelem firmy, která má mimo jiné i obrovskou farmu, kde chová několik stovek slepic. Často si při své profesi všímá, že hodně lidí ukládá vejce špatně. Lidé si myslí, že základem je dávat vajíčka do lednice, ale to není to jediné. Farmář tvrdí, že se mají vajíčka dávat špičatou částí ke dnu. Důvod je prostý. Na druhém konci vajíčka je vzduchová buňka, která chrání žloutek před řadou nežádoucích bakterií.

@theshilohfarm You’re doing it wrong. #egg #eggs #chicken #chickens #tip #wow #cool #lol #fyp #foryou #foryoupage #shilohfarm #fact #facts #pets #animals #tips #food ♬ Acoustic Guitar Stroll – Dow Brain


„Pokud budete dávat vajíčka kulatou stranou dolů, tato vzduchová bublina se začne pomocí gravitace zvedat a přivede tím bakterie blíže k žloutku. Když dáte vejce špičatou stranou dolů, vzduch bude ve skutečnosti správně sedět nahoře a udrží vaše vejce déle čerstvé.“ Říká farmář na Tik Toku.


Video mělo velký úspěch

Farmářovo video bylo zhlédnuto více než 2 miliony uživatelů a odezvy byly velmi pozitivní. Spoustu lidí farmářovi děkovalo za cenné rady. Svá vejce skladoval špatně každý druhý, teď už si na to dají větší pozor. Podívejte se do své lednice, jestli i vy skladujete vejce nesprávným způsobem. A potom napište svou odpověď do komentářů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články