Nelehký osud postihl fenu kokršpaněla. Její rodina ji opustila a ještě k tomu bojuje se zákeřnou nemocí

I když je tato devítiletá kokršpanělka ta nejhodnější fena na světě, život se s ní nemazlí. Rodina ji opustila, když je nejvíc potřebovala.

                   

Starší fena kokršpaněla byla spolu se štěnětem labradora odchycena a zachráněna z ulice. Psi byli odvezeni do záchranné stanice, kde společně vyčkávali na příjezd svých majitelů. Narozdíl od štěněte byla fena ve špatném stavu, unavená a nemocná. Jak se později ukázalo, i když oba psi patřili do stejné rodiny, o fenku jménem Laskonka neměla její rodina už zájem a odvezli si pouze štěně a ji tam ponechali napříč osudu. Její příběh nyní koluje po celém internetu a lidé se bouří proti chování její rodiny.


Rodina se rozhodla pro mladšího psa

Když majitel psů po několika hodinách dorazil do útulku, aby si je vyzvedl, stalo se něco, co nikdo nečekal. Odvezl si jen štěně labradora a nebohou Laskonku nechal v útulku. Ta jeho chování nedokázala pochopit a jen smutně sledovala, jak její mladší psí bratr mizí v dáli. Žalostně sténala, ale její naříkání nebylo vyslyšeno, nikdo se pro ni už nevrátil.

i


Hrozilo jí utracení

I když je to smutné, tyto věci se v útulku dějí velmi často. Rodiny dávají přednost mladším vitálnějším psům před staršími, aby se o ně nemuseli tolik starat. Tito psi pak zůstávají v útulku a často musejí být utraceni právě proto, že o ně nikdo nejeví zájem a zabírají místo ostatním psům. Laskonka však byla věrná a milující fena a jeden ze zaměstnanců útulku se rozhodl, že nedovolí, aby ji potkal tak krutý osud. Udělal několik fotografií a umístil je na sociální sítě.

i


Vzbudila v lidech soucit

Když si lidé prohlédli Laskončiny fotky a přečetli její příběh, spoustu z nich projevilo zájem si ji adoptovat. Všechno vypadalo, že je na dobré cestě, ale pak jí veterinář našel několik nádorů. Inzerát byl stažen a začala dlouhá léčba. Zaměstnavatelé útulku věděli, že by si nikdo tak moc nemocného psa domů nevzal, a tak se rozhodli, že si jí vezmou do vlastní péče. Naštěstí se většina nádorů podařilo odstranit a Laskonka byla na správné cestě za uzdravením.

i

Nechali si ji zaměstnanci útulku


„Rozhodli jsme se, že ji k adopci nedáme, protože si zaslouží tu nejlepší péči a tu má nejen díky našemu skvělému veterináři tady“ uvedli zaměstnanci na facebooku. Laskonka má za sebou už první operaci, při které bylo odstraněno několik nádorů a začíná se připravovat na druhou. Je ale v té nejlepší péči, obklopena lidmi, kteří ji neskutečně milují a podporují. Věříme, že vše nakonec dopadne dobře a ona si tak bude moci užívat života ještě několik dalších let.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články