Fenomén jménem kokosový olej. Proč je odborníky doporučován na vaření i péči o tělo

                   

Už jste také propadli šílenství jménem kokosový olej? Pokud ne, možná se to stane teď, protože pro vás máme spoustu dobrých důvodů, proč jej používat jak ve stravě, tak v péči o své tělo. Pamatujte si ale, pokud jej budete používat při vaření, střídejte jej s ostatními oleji. Kokosový olej by měl být jeden z mnoha olejů obsažených ve vaší stravě, zaměřte se také na olivový olej, arašídový nebo hroznový.

Vaření při určitých teplotách

Používat kokosový olej při vysokých teplotách je chyba. Výhody panenského kokosového oleje vydrží pouze do 180 stupňů, organicky zpracovaného kokosového oleje až do 230 stupňů.

Přírodní prostředek pro úlevu ekzému

Pokud dlouhodobě bojujete s ekzémovými záchvaty, zkuste tentokrát kokosový olej. Je bohatý na kyselinu laurovou, která má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Jako zvlhčovač může kokosový olej také pomoci regenerovat kožní bariéru, což je první ochranná vrstva našeho těla. Navíc je vhodný i pro děti, pokud je trápí kožní choroby nebo mají citlivou pokožku. Vždy ale nejdříve promluvte s pediatrem.

Orální zdraví

Kokosový olej prospívá ústnímu mikrobiomu a zdraví ústní dutiny. Můžete si sním čistit zuby

Přírodní mazivo

Chcete-li bojovat proti vaginální suchosti, naneste malé množství organicky zpracovaného kokosového oleje před spaním na intimní oblast. Nezapomeňte se však nejprve poradit se svým gynekologem.

Lék suchou a popraskanou pokožku

Pokud často chodíte do posilovny a bojíte se vzniku atletické nohy, namažte si před spaním nohy kokosovým olejem. Díky svým protiplísňovým vlastnostem může olej těmto infekcím zabránit. Kromě toho je skvělým nástrojem v péči o suchou a popraskanou pokožku, jež se často vyskytuje na patách.

Rozčesávání vlasů

Použití kokosového oleje před šamponováním vlasy snadno rozmotá, jakmile si je budete chtít učesat. Zdá se, že kyselina laurová obsažená v kokosovém oleji může snadno proniknout do bílkovin a chránit vlasy. Stačí použít jen v malém množství, aby vlasy nezůstaly mastné.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Healthline.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články