Když muž zveřejnil na sociálních sítích fotku se svým novým psem, sousedé na něj okamžitě zavolali policii

Muž musel čelit nepříjemné situaci, když na něj sousedé zavolali polici kvůli tomu, že si pořídil psa jako domácího mazlíčka.

                   

Když se lidé cítí osamělí, pořídí si k sobě domácího mazlíčka. Většinou se jedná o psy, kteří dokáží dělat člověku společnost asi nejlépe ze všech zvířat. Pokud jsou v rodině již děti, jsou to většinou ony, kdo si ze všeho nejvíce přejí psa. A když se noví majitelé rozhodnou vzít si pejska z útulku, je to skvělé rozhodnutí pro všechny. Takto se zachoval i mladý muž z Ameriky, ale to ještě netušil, jaké potíže to sebou přinese.

Našel svou spřízněnou duši

Dan Tillery, mladý hudebník z Michiganu, se rozhodl adoptovat psa z útulku. Vydal se tedy do takovéhoto nejbližšího zařízení a doufal, že tam na něj čeká nějaká spřízněná duše. Jeho přání se naplilo a on si bez delšího vybírání vedl domů pejska jménem Diggy. Ten si na muže a nové prostředí rychle zvykl a okamžitě si tak mezi sebou vytvořili zvláštní pouto.

i

Jelikož se Dan cítil opravdu moc šťastný, chtěl se podělit o svou velkou radost s přáteli na sociálních sítích. A tak zveřejnil fotku se svým novým čtyřnohým přítelem. Ani ve snu by ho však nenapadlo, že to způsobí takovou lavinu problémů, která se na něj poté sesypala.

Kvůli zákazu byl pes odebrán

Pár dní po zveřejnění fotografie zaklepala na jeho dveře policie. Ukázalo se, že tam, kde hudebník žije, je zákaz chovat pitbuly. Bez domluvy či kompromisu si policisté psa okamžitě vzali a odvedli z jeho nového krásného domova. Dana to naprosto zlomilo a úplně se sesypal. Pes totiž nebyl vůbec agresivní a nikoho nepokousal. Naštěstí se objevila šance získat jej zpět.

Ukázalo se totiž, že Diggy ve skutečnosti není pitbull ale je mu jen velmi podobný. Jedná se o plemeno amerického buldoka. S touto informací se Dan okamžitě vydal na policejní stanici, aby jim ukázal certifikát, který získal v útulku. Byl rád a doufal, že se s ním jeho přítel bude moci co nejdříve vrátit domů.

i

Jeho velká snaha se vyplatila

Bohužel to ale k ničemu nebylo. Policie sice připustila, že udělala chybu, ale podle zákona, pokud strážník dříve určil, že je pes agresivní plemeno, nemůže ho vrátit jeho majiteli. Navzdory tomuto verdiktu se Dan rozhodl dále pokračovat v boji, aby získal svého milovaného psa zpět.

Jeho velké úsilí se nakonec ukázalo jako plodné. Díky Danově nepolevující snaze se Diggy konečně mohl vrátit zpátky se svému pánovi do společného domova. Po všech možných zjištěních je nyní na veterináři, aby rozhodl, o jaké plemeno se ve skutečnosti jedná, nikoli na policistovi. Muzikant byl tak šťastný, že má svého čtyřnohého přítele zase u sebe, ze o něm dokonce složil píseň. Tu si můžete poslechnout ve videu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články