Myšlení je s přibývajícím věkem dost odlišné od toho dětského. Tato hádanka zabere dětem tři minuty, ale kolik vám? Přijdete na její řešení taktéž?

Hádanky provází dětstvím každé malé dítě. Ale čím je člověk starší, tím hůře jdou vyřešit. Třeba tato, kdo vzal ženě náramek, byla-li na pláži sama?

Zlatý náramek na ruce i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

S přibývajícím věkem se myšlení zhoršuje. Člověk má více povinností, starostí a ubývá mu čas na aktivity, typu čtení knih, dívání se na film a jim podobné, při kterých by mohl svou mysl vypnout. Proto mu hádanky pro malé děti připadají tak těžké a složité. Ale občas má složité zadání naprosto banální řešení, které by jen tak někoho nenapadlo, přitom může být velmi logické. Není ovšem dobré se těmito praktikami nechat inspirovat. To, že fungovaly v hádance neznamená, že jsou vhodné si je vzít s sebou i do reálného života.

Šest podezřelých

Jednoho horkého letního odpoledne ležel policista na pláži a dohlížel na pořádek. U toho pil nealkoholický koktejl, protože byl ve službě. Náhle uslyšel ženský pláč a volání: „Pane policisto, pane policisto!“ Muž byl ihned na nohou, připraven pomoc komukoliv. Žena za ním přišla se slzami v očích, policista se jí zeptal, co se jí přihodilo. „Ležela jsem na lehátku a opalovala jsem se. Svůj náramek jsem proto dala vedle na stolek. Asi jsem musela na chvíli usnout, neboť jsem otevřela oči a zjistila jsem, že mi na ruce chybí můj náramek.“

kreslená hádanka na pláži i

Policista se zamyslel a rozhlédl se, na pláži bylo dalších šest lidí. Čtyřčlenná rodina, muž, který si přišel zaběhat a rybář. Policista jeden po druhém vyslechl. Čtyřčlenná rodina byla po několika letech střádání peněz na dovolené u moře. Stavěli hrady z písku, koupali se v moři a jedli zmrzlinu. Sportovec chodil běhat po pláži dvakrát do týdne, aby změnil druh terénu, jinak by byl jeho trénink jednotvárný. Rybář chytal ryby a této pláži pravidelně, rybaření ho živilo. Ulovené ryby prodával pětkrát do týdne na trhu.

Řešení je velmi logické

Po výslechu se policista podíval na místo, kde se nacházelo lehátko, na kterém se žena opalovala. Kolem něj nebyly žádné stopy, což s mu zdálo podezřelé. Po chvíli přemýšlení odhalil pachatele. Máte ho taky? Nebo snad ještě potřebujete pár minut navíc? Správná odpověď je totiž velice banální. Náramek ukradl rybář, a to díky prutu. Nemusel se tudíž vůbec přiblížit k lehátku, díky čemuž nezanechal za sebou žádné stopy. Tak co, dokázali jste vyřešit tuto hádanku taktéž, nebo jste se museli nechat poddat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články