Kolik koz vidíte na obrázku? Tato zapeklitá hádanka oklamala již spoustu internetových uživatelů

Na internetu koluje spousta různých hádanek. U této je třeba zbystřit především zrak, protože ne každý na obrázku najde všechny ukryté kozy.

stádo horských koz i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Hádanek, rébusů a optických klamů je na internetu k vidění dnes a denně opravdu velké množství. Slouží nejen k zabití nudy, ale také k zábavě a zbystření lidských smyslů. Takovéto hádanky mají různé formy. Mohou být číselné, psané nebo obrázkové. Pro člověka je důležité, aby svůj mozek procvičoval a alespoň trošku namáhal. A právě k tomu jsou tyto zábavné rébusy jako dělané. Pokud máte řešení těchto hádanek rádi, můžete zkusit vyřešit i tuto.

Kolik koz je na obrázku?

Na obrázku je nakreslen zasněžený kamenný svah, který je ze strany obklopen jehličnatými stromy. Na něm jsou vyobrazeny kozy, které ale dokonale splývají jak s kameny, tak i se sněhovou pokrývkou. Zvířata mají totiž stejně jako sníh bílou barvu. Z tohoto důvodu může být těžké je na první pohled rozeznat. Autor tohoto obrázku pečlivě propracoval každý kousek malby, aniž by na začátku tušil, že nakonec vytvoří velmi zapeklitou hádanku.

i

Nyní je čas, abyste si zahřáli mozek. Podaří se vám najít všechny vyobrazené kozy, a zjistit tak jejich přesný a správný počet? Mnoha uživatelům se to nepodařilo. Až po zjištění správné odpovědi byli schopni najít na obrázku všechna zvířata. Někteří se potom chytali za hlavu, že nedokázali zjistit, kolik koz se na malbě skutečně ukrývá. Opravdu to není tak jednoduché.

Řešení není až tak jednoduché

Možná to na první pohled není tak dobře vidět, ale když si obraz pozorně prostudujete, jistě všechny tyto sudokopytníky najdete. A pokud ne, nic se neděje, nebudete první ani poslední. Pokud ještě stále nevíte odpověď, tady je malá nápověda. Koz jen na obrázku více než 10. Jestliže jste jich ani deset nenapočítali, musíte se dívat mnohem pečlivěji.

i

Napínání už bylo dost. Správné řešení je, že malíř namaloval na obrázek celkem 13 koz. Našli jste je všechny? Jestliže je vaše odpověď kladná, moc blahopřejeme. Patříte k jen hrstce lidí, kterým se podařilo nalézt správnou odpověď na tuto obrazovou hádanku. Pokud jste k takovémuto číslo nedošli, nezoufejte. Nyní se můžete podívat na správné řešení, a tedy na celkem 13 koziček, které se na úbočí skály pasou.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články