Tento hlavolam vyvolal na internetu hotovou bouři: Běží tato postava nahoru, nebo dolů? 

Neexistuje téměř nikdo, kdo by neměl rád hlavolamy a nejrůznější hádanky. Dokážete si poradit s tou, kterou jsme si pro vás dnes připravili?

Žena běhá za východu slunce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hlavolamy a hádanky jsou u lidí velmi oblíbené a není divu. Každý z nás si občas nějaký ten hlavolam nebo hádanku rád vyřeší. Trénujeme tím nejen svůj mozek, ale také si dodáváme sebevědomí a pocity toho, že umíme řešit úkoly a jsme skutečně inteligentní. Dnes si svou inteligenci můžete otestovat. Na internetu se totiž objevil obrázek, který vyvolal hotovou bouři. Mnozí se ho snažili vyřešit, avšak bezvýsledně. Budete mít to štěstí a podaří se vám ho vyřešit?

Obrázek, který pobláznil internet

Mario je postava, která se vždy objevuje ve světě her a seriálů. Nyní, v době internetu, vzbuzuje hádanka s ním v hlavní roli emoce mezi fanoušky po celém světě. Na obrázku níže můžeme vidět tuto ikonickou postavu, jak běží po schodech. Na tom by se nezdálo být cokoliv zajímavého, do té doby, než vám položíme zásadní otázku, na kterou budete muset odpovědět. Kudy běží Mario po schodech? Běží směrem nahoru, nebo dolů? Je odpověď tak jednoduchá, jak se zdá? 

mario na schodech i

Záhadná optická iluze

Na internetu jsou velmi oblíbené různé druhy optických klamů. Hádanka s postavou milovaného Maria stále mnoha lidem přináší bezesné noci. Na obrázku, který se stal teprve nedávno velmi populární, můžeme vidět postavu Maria, která běží po točitých schodech věže. Bohužel ale není úplně jasné, jestli běží směrem dolů, nebo nahoru. Jak už se ale říká, na každou otázku existuje odpověď a vašim úkolem bude na tuto otázku odpověď najít. Tak tedy ještě jednou – jakým směrem ikonická postavička běží?

Řešení 

Zpočátku se může zdát zřejmé, že Mario běží dolů po schodech. Ale podívejte se blíže na Mariovu levou nohu a uvidíte, že je nemožné, aby byla v této poloze při běhu z kopce. Znamená to, že Mario jde nahoru po schodech? Ano přesně! Pokud jste tedy tipovali, že Mario běží po schodech nahoru, gratulujeme, měli jste pravdu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články