Dokážete na fotografii najít schovanou kočku? Tento obrázek potrápil 87 % Čechů. Odhalíte její skrýš?

Testy inteligence jsou stále populárnější a pomáhají nám využít naše intelektuální schopnosti, stimulují naši intuici a ostrost zraku. To nabídne i test, který jsme dnes vybrali.

Kočka v listí i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nejen hádanky a testy inteligence, ale také optické klamy dokáží velmi pomoci našemu mozku. Dokáží nás pobavit a kromě tohoto pořádně procvičí naše kognitivní schopnosti. Mysl je motorem našeho každodenního života. Proto je nezbytné udržovat ji v kondici. K jejímu pravidelnému tréninku není nic lepšího než cvičení mozku. A ke cvičení mozku není nic lepšího, než právě hádanky, optické testy a iluze. Dnes jsme si pro vás připravili optický test. Na obrázku, který uvidíte níže, se skrývá kočka. Najít ji dokázalo jen 13 % Čechů.

Výhoda optických testů

A abychom spojili příjemné s užitečným, vizuální výzvy se dokonale hodí k posílení našich deduktivních a logických schopností. Mezi nimi vyzdvihujeme tento inteligenční test, který se jen málokomu podařilo vyřešit bez překročení časového limitu. Ano, máte pouze 15 sekund na to, abyste se pokusili najít kočku na obrázku. K vyřešení této záhady musíte mít nejen pohotovou a reaktivní mysl, ale také zrak orla. Jedná se o obzvlášť záludný optický klam, protože se vám musí podařit najít zvíře uprostřed této hromady kamení a listí. Zvládlo to dokonce jen 13 % Čechů.

Najdete na obrázku kočku? 

Obrázek, který jsme si pro vás připravili, se stal téměř okamžitě hitem internetu. Zvlášť Češi si ho velmi oblíbili, protože jim pořádně zamotal hlavu. Ve skutečnosti ho totiž dokázalo vyřešit pouze 13 % lidí. Pojďme se ale společně přesunout k celé pointě této optické hádanky. Vaším úkolem bude na následujícím obrázku najít ukrytou kočku. Aby to ale nebylo tak jednoduché, na celý úkol budete mít pouze 15 sekund. Jakmile svou úlohu dokončíte, pokračujte ve čtení níže, kde se dozvíte, kde se celou dobu kočka nacházela. 

Schovaná kočka i

Řešení

Stále nemůžete najít schovanou kočku? Nevadí, netrapte se tím. Zkuste se na obrázek ještě jednou pořádně podívat a třeba se vám to podaří. Pokud se však touto hádankou nechcete dále zaobírat, prozradíme vám, kde se kočka celou dobu ukrývala. Řešení celé optické hádanky najdete na obrázku níže.

Kočka schovaná v listí i
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články