Dokážete na obrázku najít motýla? Optickou hádanku zvládne vyřešit jen 14 % lidí. Patříte mezi ně?

Řešení hádanek je velmi zdravé pro naší mysl. Odborníci doporučují, aby člověk alespoň jednou denně nějakou tu hádanku vyřešil. Dnes k tomu budete mít možnost.

Muž u stěny s otazníky i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Řešení hádanek je oblíbenou zábavou s mnoha přínosy pro mysl. Kromě stimulace postřehu a soustředění může být řešení hádanek také skvělým způsobem relaxace a uvolnění. Navíc jsou hádanky často velmi zábavné. Samozřejmě, moc se u nich nezasmějeme, ale jsou zábavné v tom, že se neustále překonáváme. Snažíme se sami sobě dokázat, že nám to myslí a jsme skutečně inteligentní. Dnes pro vás máme hádanku, která prověří vaše schopnosti. Najdete motýla na obrázku níže? Přesvědčte se sami!

Kde se motýl nachází?

V poslední době kolují po internetu nejrůznější úkoly a hádanky, které úspěšně rozvíjejí duševní schopnosti. Hádanky jsou ideálním způsobem, jak trávit volný čas, a navíc vám umožní vyzkoušet si postřeh a soustředění. To vám nabídne i dnešní hádanka s motýlem. Na obrázku, který můžete vidět níže, jsou růžové květy pivoněk. Zadání zní jednoduše – v obrázku se nachází motýl a vaším úkolem bude ho najít.  Čas na nalezení motýla je pouhých 10 sekund, což zvyšuje úroveň obtížnosti. Ačkoliv zní tento úkol jednoduše, zvládlo ho jen 14 % lidí. 

Hádanka s motýlem i

Řešení

Stejně jako u většiny optických hádanek, i v této byl hledaný cíl záměrně upraven tak, aby jeho barva byla podobná barvě pozadí. To znamená, že motýl, kterého v tento moment hledáte, má růžovou barvu. Pokud se vám ho podařilo najít, gratulujeme, patříte mezi 14 % lidí, kterým se to podařilo. Pokud ne, na obrázku níže se můžete podívat na to, kde se celou dobu ukrýval. 

Hádanka s motýlem řešení i

Proč řešit hádanky?

Pravidelné řešení hádanek může pomoci posílit naši paměť a schopnosti logického myšlení. Tím, že musíme hledat řešení obtížných problémů, je náš mozek nucen přemýšlet mimo rámec, což může pomoci kreativnímu myšlení. Kromě toho mohou být hlavolamy skvělým způsobem relaxace a snižování stresu. Závěrem lze říci, že řešení hlavolamů je skvělým způsobem, jak zlepšit koncentraci, posílit paměť a schopnosti logického myšlení a relaxovat. Proto se vyplatí zařadit hádanky do své rutiny pravidelně, abyste si udrželi zdravý mozek a mysl.

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články