Vyzkoušejte si IQ test a zjistěte jaké je to vaše. Porovnejte vodu ve sklenicích – kde je jí nejvíce?

Plno lidí napříč generacemi rádo řeší různé hlavolamy a hádanky. Pokud patříte mezi ně, vyzkoušejte si dnešní test.

přemýšlení nad hádankou i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Chcete zjistit jaká je vaše úroveň IQ a jak přesně funguje váš mozek? Vyzkoušejte si s námi tento test a otestujte se. V dnešní době je internet plný různých podobných typů testů, tohoto druhu. Proto můžete později zkoušet i různé další varianty a porovnávat získané výsledky, které dostanete tady. Někteří dokonce využívají tento způsob testování k zábavě. Proto ho například vyzkoušejte společně s rodinou a porovnejte si navzájem své výsledky a zjistěte, kdo z vás má největší IQ. Ale nezapomeňte přitom na to, že každý test je trochu jiný.

Jak správně řešit test?

V následujícím testu je vaším úkolem zjistit, ve které ze sklenic je nejvíce vody. Zaměřte se nejprve pořádně na sklenice s vodou a snažte se přijít na to, co je na nich jiné. Následně se soustřeďte na obsah uvnitř sklenic, pokuste se o to stejné. Vyberte správné písmenko a sjeďte na liště dolů pro správný výsledek a řešení. Pokud se vám to nepovede, tak nezoufejte je to opravdu jeden z mnoha testů, který se dá najít na internetu. To, že se vám nepodaří tento neznamená, že máte nízké IQ, ale pouze jste třeba měli špatný den nebo vám zas lépe půjde něco jiného.

zadání hádanky se sklenicemi i

Správné řešení

Ve sklenici A vidíme nůžky zelené barvy. Ve sklenici B plave malá stříbrná svorka. Uvnitř sklenice C můžeme spatřit gumu modro-červené barvy, která se používá na gumování tužky z papíru. V poslední nádobě D jsou hodinky s hnědým řemínkem a klasickým ručičkovým ciferníkem. Aby jste z těchto sklenic vybrali tu správnou, musíte se zaměřit na předměty ponořené ve vodě. Může se zdá, že je totiž všude stejné množství vody, ale není tomu tak. Každý předmět má jinou váhu. Tedy jako nejlehčí ze všech předmětů vychází možnost svorka na papír, odpověď B.

řešení hádanky se sklenicemi i

Pokud se test nepovedl, tak nezoufejte

Ne každému se vždy ve všem daří. To stejné se mohlo stát i vám a nevadí to. Třeba se vám více podaří další z našich testů, které najdete v rubrice. Popřípadě si je vyhledejte na internetu. Navíc vám můžou jít jiné typy příkladů nebo ty klasické, které bývají v IQ testech. Ty jsou většinou placené, pouze školy nabízí testování od Mensy, které studenti dostávají slevu, ale i tak si musí sami zaplatit něco ze svého. V dnešní době jsou tyto testy poměrně oblíbené, ale naštěstí se ještě, navzájem, mezi sebou neporovnáváme podle dosaženého IQ.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Aneta

Zobrazit další články