Hádanky, které vyřeší jen málokdo. Vyzkoušejte, které z těchto tří dokážete rozluštit. Není to totiž vůbec jednoduché

Zamyslete se a zkuste rozluštit tyto obrázkové hádanky. Na světě je jen málo lidí, kteří to dokázali. Třeba budete patřit mezi ně.

otazník na tabuli i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Aby lidské tělo zůstalo v kondici a zdravé, je nezbytné fyzické cvičení, nebo jen rychlá procházka několikrát týdně. Mnoho lidí proto chodí do posilovny, cvičí doma, nebo vyráží do přírody, aby si zároveň užili krásy okolí. Procvičovat však nestačí jen tělo, ale také mozek, aby plnil svou funkci stále nejlépe, jak může. K tomuto účelu skvěle slouží různé hádanky, rébusy a hlavolamy. Díky nim je třeba zapojit mozek a zbystřit smysly. To si můžete nyní vyzkoušet na 3 obrázkových hádankách.

Najdete správná řešení?

Existuje obrovské množství rébusů různých typů a forem. Svůj postřeh si můžete nyní vyzkoušet na třech obrázkových hádankách. Ta první je spíše matematická, další dvě jsou zaměřeny na hledání určitě věci, která je na snímku skryta. Vyzkoušejte, zda se vám podaří je vyřešit všechny, nebo jen některé.

1. Kterou tyčinkou je třeba pohnout?

U první hádanky začneme malým matematickým testem. Na obrázku vidíte rovnici ve formě 5 + 7 = 2. To samozřejmě není správně, protože 5 + 7 se rovná 12. Avšak pohybem pouze jedné tyčinky získá tato matematická operace opravdový smysl a bude správná. Dobře se podívejte na snímek a zkuste určit, kterou tyčkou je třeba pohnout a kam ji přemístit.

obrázkový test příklad i

Zvládli jste to a našli jste správnou odpověď? Jestli ano, jste opravdu skvělí, protože na správnou odpověď přijde jen málokdo. Pokud ne, nezoufejte, je to totiž opravdu náročné. Pro ty, kterým se to nepodařilo, je zde řešení tohoto matematického problému. Stačilo jednoduše vzít svislou tyčinku ze znaménka + a přesunout ji na pravou stranu čísla 5, čímž se utvořilo číslo 9. Rovnice je tedy nyní správně a vypadá takto: 9 – 7 = 2.

řešení číselné hádanky, příkladu z tyčinek i

2. Kde se ukrývá motýlek?

Podívejte se dobře na tento další obrázek a zkuste na něm najít motýla. Skrývá se někde mezi oblečením, věšáky, šátky, čepicemi a klobouky. Je opravdu skvěle schovaný, takže na první pohled ho spatří jen minimum lidí.

hádanka motýl v oblečení i

Strávili jste několik minut zkoumáním každého detailu tohoto obrázku, ale přesto jste nebyli schopni motýlka zahlédnout? Možná si říkáte, že tam ani žádný není. Ale věřte, že je. Koukněte se ještě jednou a nyní se zaměřte na klobouk v pravé části snímku. Přestože je motýl perfektně ukrytý, po malé nápovědě jste jej již určitě našli. A pokud ne, zde je řešení.

řešení hádanky motýl v oblečení i

3. Najdete mezi stromy malého ježečka?

A je tady poslední obrázková hádanka. Nyní je třeba opět pořádně prozkoumat obrázek, na kterém je namalovaný hustý les s mnoha stromy, keři a kameny V tomto lesíku se ukrývá okouzlující malý ježek, který ale dokonale splývá s okolím, a proto je opravdu velmi těžké ho najít. Prozkoumejte každý kousíček obrázku a pokuste se zvíře objevit.

hádanka stromy a ježek v lese i

Podařilo se vám to? Není to jednoduché, na první pohled ho rozhodně přehlédnete. Je tak dobře ukrytý, že by jej ve skutečnosti žádný predátor nenašel. Pokud jste ježečka nenašli, zaměřte se na pravou stranu obrázku. Už jej vidíte? Jestli ne, můžete se podívat na řešení této hádanky, kde je zvířátko označeno v kroužku.

řešení hádanky ježek a stromy v lese i

Jak se vám tyto hádanky líbily? Vyřešili jste jen některé, nebo se vám podařilo odhalit všechny? Každopádně, pokud jste se o jejich řešení alespoň pokusili, můžete si být jistí, že váš mozek je v tuto chvíli skvěle procvičen. Vaše smysly jsou nyní zbystřené a otevřené novým vjemům.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články