Další strašlivá zpráva v životě známého hollywoodského herce, zná konkrétní diagnózu své nemoci, rodina si dělá starosti

Americký herec se proslavil nejen svými filmy, ale i vzhledem. Již několik let chodí s holou hlavou. V roce 2022 oznámil konec své kariéry, teď zná svou diagnózu.

hvězda Bruce Willise na chodníku slávy i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Legendární herec Bruce Willis oznámil svůj odchod do důchodu na jaře roku 2022. Důvodem bylo zjištění, že trpí nemocí, zvanou afázie. Ta se projevuje ztrátou řeči způsobená porušením řečových oblastí mozku. Herec to poměrně dost dlouho tajil, nechtěl, aby si jeho fanoušci, a hlavně kolegové dělali starosti. Nejprve oznámil, jakou nemocí trpí a následně prošel několika vyšetřeními. Teď konečně dává svým fanouškům odpověď, na kterou tak dlouho čekali. Po sérii návštěv u různých lékařů a diagnostik je jeho nemoc konečně odhalena.

Přesnější diagnóza

Frontotemporální demence, tak se nazývá nemoc, kterou herec trpí. Oznámila to jeho rodina skrze sociální sítě, víc k tomu neřekla a odmítla se nějak dál vyjadřovat. Pickova choroba, jak se jí normálně říká, je druh známější Alzheimerovy choroby. Přichází ve velmi nízkém věku, zhruba okolo padesátky, a mění člověkovu povahu. Může mít silné výkyvy nálad, deprese a stěžovat si na zapomínání. Samozřejmě může nastat i stav, kdy člověk nemoc má, ale dlouho se nijak neprojevuje. Pacienti ví, že je s nimi něco jinak, ale nechtějí to řešit.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Rumer Glenn Willis (@rumerwillis)

Což je špatně, ačkoliv moderní medicína není, zatím, schopna nemoc nějak léčit, tak lze její průběh zpomalit. To dává člověku pár let navíc, které může věnovat věcem, které ho vždy naplňovali, strávit více času s rodinou a přáteli. Těch možností je poměrně hodně. To nejdůležitější je, aby si rodina nemyslela, že je to jenom hrané, poněvadž si to spousta lidí myslí, že je to jenom hra. Ve skutečnosti je to mnohem závažnější, než si většina populace pomyslí. Nemoc totiž začíná nenápadně, ale pak se rozběhne a není možnost ji nějak zastavit.

Rodina víc neřekne

Rodina Bruce Willise toto oznámení zveřejnila na sociální síti Instagram. Nikdo nechce nijak víc komentovat. „Od té doby, co jsme na jaře 2022 oznámili Bruceovi diagnózu afázie, jeho stav pokročil a nyní můžeme hlásit přesnější diagnózu: frontotemporální demenci. Bohužel, problém s komunikací je pouze jedním z příznaků nemoci, se kterou se Bruce potýká. I když je to bolestivé, je úlevou mít konečně jasnou diagnózu,“ píše jeho rodina. Jediné, v co můžeme doufat je, že to nepůjde moc rychle a herec si bude moci užívat tak, jak chce.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články