Zemřela oblíbená herečka z populární telenovely. Stala se obětí ničivého zemětřesení v Turecku

Záchranáři pod troskami budov objevují každý den další mrtvá těla. V uplynulých dnech bylo zveřejněno, že další z obětí je turecká herečka a její dcera.

svíčky zapálené na vzpomínku i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Počet obětí zemětřesení v oblasti Turecka a Sýrie se blíží k hranici 50 000. Dne 6. ledna 2023 zasáhly provincie na jihu Turecka a oblast na severu Sýrie dva zničující otřesy o síle 7,7 a 7,6 stupně Richterovy škály. Od té doby oblast zaznamenala skoro 8 000 dalších slabších otřesů. Poničeno bylo přes 6 000 bytů. Za oběť neštěstí padla i známá herečka Emel Atic a její dcera.

Hvězda ze seriálu „Země Naděje“

Emel Atic byla herečka známá z turecké telenovely „Země naděje“, která se vysílá po celém kontinentě, např. v Maďarsku se těšila velké oblibě. Telenovela se stala populární v Argentině pod názvem „Züleyha“, ale ve zbytku světa se rozšířila pod názvy jako „Tenkrát v Çukurově“ nebo „Země naděje“. O úmrtí herečky informovali tvůrci seriálu na svém instagramovém profilu: „Jsme hluboce zarmouceni, že Emel Atici, herečka našeho seriálu Země naděje, a její dcera Püryan Atici zemřely při zemětřesení, ke kterému došlo v naší zemi.“

Kolegové z branže připojili lítostivá slova

Lítost a zármutek okamžitě vyjádřili také její herečtí kolegové. Herec Yeliz Doğramacılar, který účinkoval ve stejném seriálu, se s herečkou rozloučil na své stránce na sociálních sítích. „Jsem velmi smutný… nemohl jsem tě zachránit. Kéž najdete mír v nebi, napsal. Hlavní protagonistka seriálu Hilal Altinbilek také kondolovala: „Jsem smutná. Za všechny, za všechno… upřímnou soustrast vám.“

Pohřešuje se další známá herečka

Tělo herečky bylo nalezeno dne 13. února 2023 v troskách budovy, kde bydlela, vedle těla její dcery. Jednalo se o dům v bezprostřední blízkosti epicentra zemětřesení v oblasti Çukurova. Emil Atici a její dcera se tak řadí mezi další oběti ničivého zemětřesení, které bylo v Turecku nejsilnější za poslední desítky let. Další pohřešovanou veřejně známou osobou je také herečka Cansu Dere, hlavní postava veleúspěšné série Sulejman, která od katastrofy nejeví známky života.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Bohumila Kočvarová

Zobrazit další články