Znáte přírodní lék na posílení imunitního systému? S velkou pravděpodobností máte všechny ingredience doma

Pokud patříte mezi ty, kteří trpí během každé chřipkové sezóny, tak je tento přípravek pro vás jako stvořený. Skládá se pouze z přírodních ingrediencí, které máte běžně doma.

                   

Mnoho lidí se chladných měsíců obává nejen kvůli nehezkému počasí, ale také kvůli nemocem, které s sebou přináší. V zimě se častěji objevují nachlazení, chřipky a infekce. Ještě, že existuje snadno připravitelný přírodní lék na posílení imunitního systému, který těmto nemocem odolá nebo pomůže s jejich léčbou. Zbývá už jen pár měsíců, než se zimní nemoci vrátí v plné síle. Rýma, horečka, únava, kašel a bolesti jsou nepříjemné příznaky, které všichni známe.

Na bázi zázvoru, citronu a medu

Je však třeba poznamenat, že někteří lidé jsou k těmto nemocem náchylnější než jiní. A to jen kvůli jejich oslabenému imunitnímu systému. Imunitní systém funguje jako bariéra a ochrana proti virům, které mohou napadnout a oslabit váš organismus. Když je imunitní systém oslabený, nedokáže se s těmito útočníky vyrovnat. Proto nakonec onemocníte. Zvýšení vaší obranyschopnosti by proto mělo být jedním z vašich hlavních zájmů, abyste si zachovali dobré zdraví.

Proto není nic lepšího než přírodní prostředky, které tělu přinášejí mnoho výhod, a to bez chemických látek a vedlejších účinků. Mezi nejznámější babské léky na posílení imunitního systému a zvládnutí zimních nemocí patří tento přípravek na bázi zázvoru, citronu a medu. Silné trio, které vám dodá energii, posílí imunitní systém a ochrání vás před nachlazením a chřipkou. Budete potřebovat dva citrony, jeden asi pěticentimetrový kus zázvoru a půl kilogramu medu.

Po měsíci se vytvoří želé

Citrony, nejlépe v bio kvalitě, důkladně omyjte a nakrájejte na malé plátky. Oloupejte zázvor a nakrájejte ho na menší kousky. Tyto dvě ingredience vložte do skleněné nádoby a přidejte med. Zvolte například větší sklenici. Suroviny by neměly být naplněny hned pod okrajem. Následně ji nechte jeden den odstát. Uvidíte, že citron a zázvor pustí šťávu. Nádobu uložte do chladničky. Po jednom až dvou měsících se vytvoří želé, které můžete zředit trochou teplé vody.

Doporučené dávkování tohoto léku jsou dvě polévkové lžíce denně pro dospělé a jedna až dvě čajové lžičky denně pro děti. Zázvor je starobylý lék, který má silné terapeutické a léčivé vlastnosti. Díky svým protizánětlivým účinkům zmírňuje bolest, podporuje trávení a zmírňuje nevolnost, zvracení a nadýmání. Také je bohatý na antioxidanty, díky nimž bojuje proti volným radikálům a chrání buňky těla.

Citron je skvělým pomocníkem při hubnutí

Má také antibakteriální a protikřečové účinky. Zázvor je také výborný při léčbě nachlazení a chřipky. Smíchaný s medem a citronem zmírňuje kašel a bolesti v krku a brání ucpání nosu. Zázvor se nedoporučuje lidem, kteří trpí krevními poruchami nebo těhotným ženám. Citron je potravina s mnoha výhodami. Citrusový plod je skvělým pomocníkem při hubnutí a klíčovou složkou v péči o pleť, má také léčivé účinky.

Citrony jsou totiž bohaté na vitaminy a minerály, které jsou pro správné fungování organismu nezbytné. Je obzvláště bohatý na vitamín C, který podporuje metabolismus a posiluje imunitní systém, čímž pomáhá předcházet a léčit mnoho nemocí, jako je právě nachlazení a chřipka. Je silným antiseptikem a antibakteriálním prostředkem, který dokáže bojovat s patogeny způsobujícími bolesti v krku, ale také odstraňovat hlen, který brání dýchání.

Které další čistě přírodní léky proti nachlazení znáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články