Hlavní archetypy ovládající ženskou psychiku. Která dominuje vám?

                   

Každá žena má v sobě úžasnou a jedinečnou sílu. Když zjistí, která bohyně v ní dominuje, může objevit sílu instinktů, priority, schopnosti a představy o životě a celém světě. Hlavními archetypy, které ovládají ženskou psychiku a do kterých můžete patřit, jsou amazonka, milenka, královna nebo kněžka. Zjistěte, ke které patříte vy a jaké vlastnosti a schopnosti v sobě možná potlačujete.

Milenka

Milenky jsou smyslné ženy, které jsou vždy připraveny užít si život tím nejlepším a nejdokonalejším možným způsobem. Jedná se o ženu, která miluje své tělo a zdůrazňuje ho nejkreativnějším způsobem (smyslné, barevné a odvážné šaty). Její oblečení často doprovázejí náramky, náušnice, náhrdelníky, prsteny a výrazný parfém.

Tyto pokušitelky jsou velmi úzce spjaty se svým vlastním tělem, s jeho potřebami, touhami, instinkty, vášněmi a smysly. Tělo je pro ni velice důležité a věnuje mu obrovské množství času, péče a úsilí. Pokud bude upřednostňovat určitou formu pohybu, jistě to bude tanec, který ženě umožní vyjádřit zvláštní smyslnost mnohem svobodnějším způsobem a zároveň se tímto způsobem může starat o své tělo.

Amazonka bojovnice

Aktivní, silná žena, která je motivována prezentovat světu své schopnosti a vnitřní sílu, je ženským vzorem poháněným hlavně principy jejího vlastního myšlení. Obecně jsou amazonky velmi analytické, racionální, pragmatické, mají cit pro strategické vize a jsou v dobré pozici, aby čelily všem výzvám, které jim život přinese. Když se uvedou do pohybu, vypadají jako nezastavitelná síla, proti které nikdo nechce stát.

Na vlastní tělo často zapomínají, nebo jsou zvyklé na to, že jejich osobní hodnotou jsou především jejich intelektuální vlastnosti. Pokud jde o vztah k vlastnímu tělu, amazonky volí co nejvíce pohodlí a svobody pohybu, pokud jde o oblečení, boty i doplňky. V závislosti na oblasti činnosti si taková žena volí většinou ležérní, kancelářské nebo sportovní oblečení. Stylově jsou nejčastěji neutrální, někdy s malým mužským aspektem. Tyto ženy jsou obecně velmi přirozené, a to i v případě make‑upu a účesů.

Kněžka

Intuitivní žena, která je vedena pevnými vazbami, která je přitahována k hlubším dimenzím existence a která je nejvíce naladěna na svou vlastní duši. Tyto ženy jsou obvykle velmi nepozorné vůči vlastnímu tělu, protože většinu pozornosti upoutávají k neviditelné, nehmotné věci, jemným sférám, se kterými však jejich duše plně rezonuje. Mediátor je jako komunikační kanál mezi neviditelným a skutečným světem.

Jejich vztah k vlastnímu tělu se proto zabývá nejen fyzické stránce, ale má také duchovní povahu. Mají tendenci harmonizovat energie různými praktikami, aby vytvořily rovnováhy mezi duchem a hmotou. Proto taková žena dává přednost pohybu ve formě tance, jógy, chi cong a meditacím.

Královna nebo matka

Královny jsou ženy, které nabízí péči, ochranu a lásku a které se nejlépe dokáží věnovat ostatním. Může se jednat nejen o matky, ale také manažerky, které vždy pečlivě a s odhodláním rozvíjí svůj tým a projekty. Ve vztahu k tělu mají tendenci se zanedbávat a věnovat veškerou pozornost a energii druhým. Jejich péče o tělo se zaměřuje hlavně na zdravý životní styl, vyváženou stravu, cvičení a posilování dlouhodobé funkčnosti těla.

Pokud jde o oblečení, ženy tohoto typu jsou buď velmi elegantní svým impozantním a jedinečným vzhledem, nebo spíše nedbalým vzhledem a mají tendenci soustředit se na pohodlí a účinnost při plném plnění svých každodenních úkolů. Zamyslete se samy, jak vypadá klasická matka na mateřské dovolené. Pohodlné oblečení, ploché boty, jednoduchý účes a minimum make-upu jsou naprostým základem, protože věnují maximum času péči o dítě a zapomínají samy na sebe.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Funland.hu

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články