Hliníková fólie jako šikovný pomocník v domácnosti. Věděli jste, že se dá využít i pro zdravotní účely?

Alobal se využívá v domácnosti především na uchování teploty potravin. Má ale mnoho dalších skvělých využití, zde je výčet některých z nich.

                   

Známe ji spíše pod názvem alobal, jedná se ale o stejnou věc. Hliníková fólie je nepostradatelnou součástí naší domácnosti. Uchovává potraviny v teple, a zároveň nepropouští mastnotu ani jiné další tekutiny. Důležité je ale vědět, jak ji správně použít. Lesklá strana alobalu totiž teplo odráží, kdežto matná propouští. Pokud tedy chcete zabalit pokrm, aby zůstal delší dobu teplý, musíte ho zabalit matnou stranou dovnitř. Zachování teplých potravin ale není jediné, na které alobal slouží.


Slouží jako terapeutické využití

Spoustu lidí vůbec netuší, na co všechno se dá tato šikovná věc použít. Kromě potravin také slouží jako izolace při zahradničení nebo můžete za její pomoci zvýšit i hřejivost radiátorů či urychlit žehlení. V neposlední řadě je hliníková fólie také využívána v tradiční čínské medicíně pro terapii. Má totiž hojivé a protizánětlivé vlastnosti. Zabalení bolavé části těla do alobalu má dokonce okamžitý účinek.


Jak dokáže hliníková fólie ovlivnit bolest?

Čínská medicína používá již po staletí léčebnou metodu za pomocí toku energie v meridiánech, které jsou vzájemně propojeny. Když tělo pociťuje bolest, je tok těchto energií narušen. Hliníková fólie umožňuje ukládat energii, která pak díky meridiánům cirkuluje plynuleji. Tím dojde k regulaci energie v těle a následnému utlumení bolesti.

i


Pomáhá i proti chřipce

Pokud pociťujete nástup respiračního onemocnění, zabalte si na hodinu nohy do několika vrstev hliníkové fólie. Poté nechte 2 hodiny větrat a proces opakujte. Po několika dnech byste měli zaznamenat zlepšení. Tento trik ale samozřejmě neslouží jako náhražka léčby, na někoho může zafungovat, ale jiný bude potřebovat lékařskou pomoc.


Proti popáleninám a jizvám

Vědci z University of Wisconsin prokázali, že hliníková fólie dokáže zmírnit lehké rány a popáleniny způsobené olejem, ohněm, horkou vodou nebo vodní párou. Léze by však měly být nejprve ochlazeny studenou vodou, vysušeny čistým ručníkem a natřeny antibakteriálním dezinfekčním krémem. Poté by se teprve měly zabalit do alobalu.

i


Zmírnění bolesti kloubů

Hliníková fólie je také účinná ke zmírnění revmatoidní artritidy, dny či ischiasu (= zánět sedacího nervu. Lidově řečeno „houser“). Jakmile začne být bolest nesnesitelná, obvažte si postižené místo a pořádně ho utáhněte. Nechte působit přes noc. To opakujete po dobu 10 dnů, pak na dva týdny léčbu přerušte a znovu zahajte. Výsledky jsou ohromující.

i


Zažene známky únavy

Cítíte se unaveně a máte kruhy pod očima? Pro znovuzískání rozzářenější pleti a odstranění známek nevyspání kosmetičky doporučují hliníkovou fólii. Stačí nechat pár proužků fólie vychladnout v mrazáku a poté aplikovat na místa vykazující únavu. Nechte působit pár minut, a jakmile budete pociťovat uvolnění a zjemnění obličejových svalů, fólii odstraňte.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články