Horká a ledová káva. Jaký je mezi nimi rozdíl a která verze je zdravější?

                   

Pokud jste milovníky kávy, je dost pravděpodobné, že se v letních měsících budete rozhodovat, zdali si dát klasickou horkou nebo ledovou. Říkáme si ale, zda je možné obě verze pokládat na stejnou úroveň? Chápeme, že studená káva skvěle ochladí, ale pokud si ji dáváte s myšlenkou, že v ní najdete totéž, co v horké kávě, zřejmě vás trochu zklameme. Jaký je mezi nimi tedy rozdíl?

Ledová káva obsahuje méně kofeinu

Pokud je vaší motivací k pití kávy získání více energie, pak byste raději měli zvolit horkou variantu. Ledová káva obsahuje mnohem méně kofeinu, a to pouze 40 ml oproti 60 ml v horké kávě. Díky tomu je ale ledová káva zdravější, protože méně kofeinu zaručí lepší spánek, nižší krevní tlak a zdravou hormonální rovnováhu.

Horká káva zlepšuje náladu

Teplé nápoje zkrátka a dobře poskytují hřejivé pocity. Způsobují efekt, že své prostředí budete vnímat vřeleji, bude na vás působit příjemněji.

Horká káva obsahuje více antioxidantů

Studie zjistila, že horká káva obsahuje více antioxidantů, které jsou velice zdravé z důvodu, že snižují riziko rakoviny, onemocnění jater, kardiovaskulárních onemocnění a cukrovky. Je to silný argument pro volbu horké varianty, a to i v parných dnech.

Ledová káva je dobrá pro srdce

Ledová káva má i nadále řadu výhod, pokud jde o zdraví. Obsahuje mnohem více hořčíku, jenž stabilizuje a snižuje krevní tlak, čímž zmírňuje riziko nástupu srdečního infarktu.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Bustle.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články