Žena seděla a hrála videohry se svým synem: O pár sekund později se noční můra stala realitou

Jednoho dne se žena rozhodla, že si zahraje se svým synem videohry. Během několika minut, kdy bojovala o svůj holý život, její syn musel začít okamžitě jednat.

Rodina hraje videohry i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ema Fox (35) je matka malého Samuela, který je ve věku, kdy všechny jeho vrstevníky baví hrát videohry. A jelikož je Ema mladou matkou, která chce jít s dobou, čas od času si nějakou tu videohru se svým synem zahraje. Samozřejmě má nastavená striktní pravidla a její syn může hrát jen v moment, kdy nezlobí a skutečně si to zaslouží. Nedávno společně hráli jednu videohru, Emě se ale z ničeho nic udělalo špatně. O několik minut později bojovala o svůj holý život. 

Vrátila se jí vážná nemoc

Ema Fox (35) z Caernarfonu ve Walesu je hrdá na to, jak její syn prokázal „odvahu“ v děsivé situaci, když seděli a hráli videohry. Ema hrála videohry se svým synem, když náhle dostala mrtvici a následné testy odhalily, že má nádor na mozku. Žena měla v minulosti nádor v hlavě a podstoupila operaci, při které byl odstraněn. Ale už skoro 20 let byla zdravá a nečekala, že by se vážná nemoc mohla vrátit. Bohužel, jak se ukázalo, nemoc se vrátila a byla mnohem agresivnější.

Syn musel začít jednat

Hrála jsem počítačovou hru se svým nejstarším synem, když jsem dostal záchvat. Tyto věci viděl, když mu byly pouhé tři roky, a přesně si pamatoval, co má dělat, protože s tím vyrostl. Moc dobře věděl, jak se v takové situaci zachovat. Jeho odvaha a schopnost zvládnout něco takového mě činí hrdou,“ říká Ema pro Mirror. „Ačkoli mi bylo řečeno, že je nepravděpodobné, že by mé děti zdědily nemoc přes mé geny, udělám vše pro to, abych zabránil komukoli procházet tím, čím jsem prošla já,“ pokračuje Ema.

Rakovinové buňky iZdroj fotografie: Depositphotos

Jde o agresivní nemoc

Ema, která je matkou čtyř dětí, trpí ligodendrogliomem už od svých 17 let. Aby byla co nejzdravější, snaží se jíst zdravé jídlo a denně se snaží nachodit 10 000 kroků. Nedávný výzkum totiž prokázal, že pravidelný pohyb pomáhá při boji s mozkovými nádory. Ema teď dělá vše pro to, aby byla co nejzdravější, aby se svými dětmi mohla trávit pokud možno co nejvíce let. Jde totiž o velmi agresivní nádor a šance na přežití dalších 10 let je pouhých 30 %. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články