3 účinné přírodní prostředky, které rozloží hleny z plic a odstraní kašel za pouhý 1 den. Vsaďte na domácí léčbu

Zahleněný krk, rýma, a kašel – s těmito nemocemi se potýká v zimě téměř každý. Zbavte se těchto zdravotních neduhů za pomoci přírodních prostředků.

Starý nemocný muž leží na gauči i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Chladné počasí, kašel a ucpaný nos – nemoci, které se většinou dostaví všechny naráz a ačkoliv nejsou nikterak vážné, dokáží nám pořádně znepříjemnit život. A to především v zimě, kdy těmito nemocemi trpí téměř každý. Snažme se těmto nemocem předcházet, ale pokud se přece jen nachladíme, je potřeba to okamžitě začít řešit. Většina z nás vsadí na čaje s medem a zázvorem, jiní si kupují v lékárně drahé léky. Proč za ně ale utrácet, když to jde levně i přírodně? Toto jsou 3 účinné domácí prostředky, které odstraní kašel už za 1 den.

Černá ředkev 

Vezměte středně velkou černou ředkev a důkladně ji omyjte. Odřízněte vršek, uvnitř udělejte lžící důlek, který pak do poloviny naplňte medem. Ředkev zakryjte odříznutým vrškem a nechte 12 hodin stát. Vezměte lžičku a dejte si výslednou tekutinu každou hodinu. Kašel, bolest v krku i rýma by měla odeznít už během prvního dne.

Hruška 

Vařené a oloupané hrušky snižují kašel a horečku. Hrušku nakrájenou na malé kousky vložíme do 500 ml vody a vaříme 20 minut. Přikryjte, nechte 2 hodiny stát, přefiltrujte a každé čtyři hodiny vypijte 100 ml šťávy. Po vychladnutí lze uvařené hrušky konzumovat. Hruška je dobrým zdrojem vlákniny; obsahuje také vitamin A, vitaminy skupiny B, kyselinu listovou, vitamin C a minerály draslík, vápník a hořčík.

rozkrojená hruška na mramorové podložce iZdroj fotografie: Pexels

Banán a vařená cibule 

Budete potřebovat 2 banány, 1 malou cibuli a 400 ml vody. Z cibule vyjměte slupku a vložte ji vařit do vody. Nechte povařit tak dlouho, dokud se nevypaří alespoň polovina vody. Mezitím si rozmačkejte banány. Šťávu z cibule přeceďte a smíchejte s banánem. Děti si tuto příjemně chutnající směs zamilují, přebije chuť jakéhokoli méně chutného léku z lékárny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články