Nechte si poradit od odborníků. Rady a tipy, jak předcházet nadýmání a bolesti z nafouklého břicha

                   

Nadýmání není žádná legrace, přesto jím všichni čas od času trpíme. Rozhodně ale není za co se stydět. Může to být nepříjemné a bolestivé, proto je dobré vědět, jak mu předcházet. Následující tipy vám pomohou zabránit  nadýmání.

Nafouklé břicho

Pouze najdete-li příčinu, můžete cíleně řešit problém s nadýmáním. Když se cítíme nafouknutí, je v našem trávicím systému více plynu než obvykle. Je nám nepříjemně a někdy to může být i velice bolestivé. Pojďme se tedy společně podívat, jaké jsou důvody.

Špatná kombinace potravin

Problémy způsobuje především mix bílkovin a sacharidů. Je důležité nad jídlem přemýšlet, aby byl pokrm dobře stravitelný. Je lepší kombinovat sacharidy a zeleninu nebo bílkoviny, jako je maso, ryby, zelenina.

Jíte příliš rychle

Pokud jíte příliš rychle, koušete málo, což znamená, že jídlo správně netrávíte. Kromě toho tímto způsobem vdechujete příliš mnoho vzduchu a to způsobuje pocit nadýmání. Vždy si proto udělejte čas na jídlo a snažte se ho vychutnat.

Ovoce po jídle

Ovoce, sníte-li jej krátce po jídle, ztěžuje trávení. Po jídle proto počkejte hodinu, než se pustíte do zdravého dezertu ve formě ovoce.

Příliš mnoho sody

Nápoje sycené oxidem uhličitým stimulují plyny ve vašich střevech, což také způsobuje nadýmání. Nejlepší je obyčejná čistá voda.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Womenshealthmag.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články