Jak se šetrně a zároveň účinně zbavit nepříjemného cigaretového zápachu

                   

Pokud sami kouříte nebo máte doma kuřáka, víte, že není snadné se zápachu z cigaret zcela zbavit, protože jsou materiály, na kterých ulpívá. Poradíme vám několik základních kroků, které vám v tomto pomohou.

Větrání, čerstvý vzduch a ocet

Nejdůležitější a první krok je logický již na první pohled, otevřít okna a zajistit, aby se v místnosti vyměnil vzduch za čerstvý. Do vyvětrané místnosti, nejlépe co nejblíže jejímu středu, dejte misku, kterou jste naplnili octem. Ocet je znám jako látka, která účinně pohlcuje nepříjemné pachy a působí lépe než chemické bytové vůně. Větrání a působení octa opakujte podle potřeby, větráním by celý proces měl skončit, aby se místnost zbavila na závěr i pachu octa.

Ruce, ústa a kůže obecně

Zápach z cigaret neulpívá jen na věcech, ale také na člověku samotném. Kuřák by k odstranění tohoto pachu z rukou měl použít citronovou šťávu, pokud předtím nepomohlo mýdlo. Samozřejmě je potřeba častěji si také čistit zuby a používat ústní vodu a věnovat čas i osobní hygieně celého těla, aby se zápach nedržel v kůži.

Oblečení

Oblečení je asi nejznámějším úložištěm zápachu z cigaret, což znají nejen kuřáci samotní, ale zejména jejich společníci. Nejlepším řešením, jak cigaretový zápach z oblečení odstranit, je vyprat ho, což ale není vždy možné. V takové situaci udělejte roztok z jedlé sody a vody a lehce jím oblečení postříkejte. Doporučuje se také zavěsit takto ošetřené oblečení na dobře větrané místo, nejlépe přímo do okna. Po přibližně 30 minutách oblečení protřepejte.

Auto

Pokud vy nebo jiná osoba, kterou vozíte, kouří v autě, je k odstranění cigaretového zápachu potřeba dodržovat tato dvě základní pravidla:

  • Pravidelně vysypávat a čistit popelník
  • P případě potřeby posypat sedačky a čalounění jedlou sodou, nechat ji půl hodiny působit a poté ji z povrchů vysát

Koberec

Cigaretový zápach často ulpívá také na kobercích. Pokud tedy v dané místnosti máte koberec a pach z něj stále cítíte, pomůže i zde, když jej posypete jedlou sodou. Nechejte ji působit přibližně po dobu 30 minut a poté ji vysajte.

Obrázky: Pixabay

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články