Jak se snadno a rychle dostat do láhve od vína i bez vývrtky

                   

Po dlouhém dni v práci si po příchodu domu rádi dopřejeme sklenku dobrého vína. Pečlivě si vybereme láhev, která nám chutná, a těšíme se, až si sedneme na gauč k televizi nebo popovídáme s partnerem o tom, jak bylo v práci. Ale smůla, nemáme vývrtku. Nebo ji alespoň zrovna teď nemůžeme najít. Naštěstí není potřeba zoufat, existuje totiž spousta způsobů, jak se do láhve vína dostat i bez této pomůcky.

Klíč

Do korku láhve od vína můžeme snadno zašroubovat klíč. Opatrně jej zatlačte do korku pod mírným úhlem. Uchopte láhev a začněte klíčem otáčet. Následně pomalu vytáhněte klíč směrem nahoru a korek vyšroubujte.

Nářadí

V každé domácnosti se najde sada nářadí, která obsahuje pár hřebíků, šroubovák a kladivo. Vezměte si jeden hřebík nebo šroub a pomocí šroubováku jej zatočte do korku. Ujistěte se, že jste nechali trčet asi 3 cm šroubu a zadní částí kladiva jej vytáhněte ven i s korkem.

Vařečka

V tomto případě nebudete korek tahat ven, ale zatlačovat dovnitř. Použijte úzký konec vařečky, který vám pomůže korek vsunout do hrdla láhve, aniž by se rozlomil.

Boty

Známý trik s botou. Každý ho chce zkusit a tentokrát máte šanci. Posaďte se na židli a láhev si přidržte oběma nohama dnem nahoru. Plochou podrážkou boty plácněte do dna láhve. Opakujte několikrát, dokud se korek nezačne uvolňovat. Jakmile bude téměř venku, obraťte láhev hrdlem nahoru a korek vytáhněte.

Na všechny možnosti se můžete podívat na níže uvedeném videu:

Obrázky: Freepik

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články