Pokud máte v okolí očí tyto bílé tečky, nevězte hlavu. Ukážeme vám jednoduchý trik, jak se jich zbavit

Pokud i vás trápí nehezké bílé tečky v okolí očí, ukážeme vám snadný recept, jak se jich zbavit. Stačí jen 2 ingredience.

                   

Tyto maličké bílé kuličky v očním okolí nejsou nic jiného než mazové hrudky zvané milia. Často se stává, že nejdou odstranit a vzhledově nepůsobí příliš vábně, zvláště pak u dospělých. Jejich odstranění ale není nemožné. Pokud nechcete použít vyloženě jehlu na šití, tak vyzkoušejte tento jednoduchý trik, po kterém by mazové kuličky měly zcela zmizet.


Co jsou milia a jak se tvoří

Milia jsou malé bílé tečky, které se tvoří v oblasti očí. Jedná se o mrtvé kožní buňky, které tvoří drobné bílé cysty. Kromě toho, že nedělají pěkný estetický dojem, jsou však zcela neškodné. Mohou se tvořit i kojencům a malým dětem, v jejich případě však za čas i sami zmizí. U dospělých už jejich odstranění není tak jednoduché, dá se ale vyřešit bezbolestně. Jejich tvorba může být způsobena velkým množstvím slunečního záření, krémy na obličej bohatými na steroidy nebo i laserovým ošetřením pleti.


Recept na jejich odstranění

K jejich odstranění vám pomůže tento jednoduchý recept. Nejprve si smíchejte cukr a citrónovou šťávu. Touto směsí si pak potřete inkriminovaná místa, a nebo rovnou celý obličej, a počkejte 15-20 minut. Poté si obličej umyjte vlažnou vodou. Tato jednoduchá směs je silné antiseptikum a má antibakteriální účinky. Dále můžete vyzkoušet i následující přírodní složky, které jsou také užitečné pro zdravou pokožku. Mezi ně patří med, granátové jablko či esenciální olej z čajovníku. Z těchto ingrediencí si lehce vytvoříte domácí peeling, který dodá vaší pokožce svěží a zdravý vzhled. Navíc za minimum finančních nákladů.

i


Jak správně pečovat o pleť

Abyste předešli tvorbě těchto nehezkých bílých teček, měli byste přinejmenším dodržovat tyto základní pravidla:


1) Pravidelně se starejte o svou pokožku, především pak o obličej, který vyžaduje speciální péči. Nezapomínejte ho také dostatečně hydratovat.

2) Nikdy se neopalujte příliš dlouho a to nejen kvůli bílým tečkám, ale především kvůli mnohem zákeřnějším nemocem jako rakovina kůže způsobené melanomem. Na druhou stranu, krátkodobé vystavování slunečním paprskům prospívá našemu tělu a dodává potřebný vitamín D, nikdy ale nezapomínejte na opalovací krém s dostatečně vysokým UV filtrem.

3) Vyhýbejte se slunečním paprskům v poledních hodinách, kdy má slunce největší sílu. V tuto denní dobu se držte raději ve stínu.

4) Každý večer před spaním si pleť důkladně očistěte od všech nečistot. Zbavíte se tím i odumřelých kožních buněk. Dopřávejte si pravidelný peeling a obličej si 1x týdně napařujte nad bylinnou parní lázní.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články