Rýma dokáže potrápit každého a nejen během chřipkového období. Ale existuje trik, jak se jí zbavit během okamžiku

Rýma nebo ucpaný nos je běžným příznakem chřipky a nachlazení, proto není od věci naučit se několik jednoduchých triků, jak se zbavit těchto problémů během chvilky.

žena sedí na pohovce a smrká i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Rýma dokáže znepříjemnit život lidem všech věkových kategorií, zvláště pak v chřipkovém období. A i přesto, že se chráníte a poctivě posilujete imunitu, ať už cvičením, zdravým jídlem nebo otužováním, nachlazení si minimálně jednou ročně najde každého. Nejběžnější způsob, jak se zbavit rýmy je neustálé smrkání a kapky či sprej do nosu všech možných druhů a značek. Ovšem existuje ještě jeden způsob, jak si od rýmy pomoci snadno a rychle z pohodlí domova.

Volné dýchání

Během chřipkového období není žádným překvapením, že přijde rýma a nachlazení. Viry využijí každou slabost těla a napadnou ji. Léky, kapky, spreje nebo domácí tinktury mohou jen o trochu zmírnit příznaky chřipky. Říká se, že léčený výtok z nosu trvá sedm dní, zatímco neléčený týden. Vyplývá z toho určitá beznaděj, že se dřív, než za týden rýmy nezbavíte, opak ale může být pravdou. Existují dokonce dva jednoduché způsoby, díky kterým si vyčistíte nos za pouhých několik sekund.

Video kanál „Časopis prevence“ zveřejnilo video, kde dokazují, jak se snadno zbavit rýmy bez kapek nebo inhalací a má dokonce již 16 milionů shlédnutí. První způsob, jak docílit čistého nosu je použití tlaku a akupunktury. Stačí položit špičku jazyka na horní patro v ústech na jednu vteřinu a poté uvolnit tlak. Ihned poté se musí přiložit prostředníček mezi obočí, též na jednu sekundu a pak pustit. Oba tyto kroky je potřeba opakovat 20 sekund. Úleva se dostaví téměř hned.

Oklamání mozku

První metoda se může zdát velmi jednoduchá, druhá je ale ještě snadnější. Funguje na principu oklamání mozku. Pokud má mozek pocit, že mu dochází kyslík, zafunguje zde pud sebezáchovy. Mozek má spoustu superschopností. Jedna z nich je ta, že když se „aktivuje pud sebezáchovy“, mozek dokáže v těle napravit to, co se zdá být „rozbité“.  V tomto případě dokáže odblokovat nosní komory, aby se obnovil přístup kyslíku do těla.

Technika na oklamání mozku je velmi jednoduchá. Stačí jen zaklonit hlavu, podržet si nos prsty a zadržet dech na tak dlouho, jak jen můžete. Tato metoda by se ovšem neměla praktikovat vícekrát za sebou v krátkém časovém intervalu. Pokud ale běžná rýma trvá týden, není od věci tyto techniky vyzkoušet. Zaberou jen malý okamžik a úleva se jistě dostaví dřív, než byste čekali. Další plus těchto technik je, že jsou zadarmo, na rozdíl od kapek, sprejů a léků.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články