Jak si pochutnat na pizze i druhý den? Trik na ohřátí v mikrovlnce, aby byla krásně křupavá

                   

Pizza je nepochybně jedním z nejoblíbenějších jídel po celém světě. Sice všichni víme, že není úplně zdravá, spíše naopak, ale to nás neodradí od občasného hřešení. Pizza je navíc skvělým party pokrmem, který řeší problém s veškerým občerstvením. Větší objednávka za sebou ale občas zanechává zbytky do druhého dne. Takže, jak neplýtvat a zároveň nežvýkat gumové trojúhelníčku pizzy?

Ohřívání v troubě

Ano, to je nejlepší řešení, jak získat opět krásně křupavou pizzu, ale zpravidla chceme jíst hned a nečekat, než trouba udělá svou práci. Sice oživí kraje a znovu roztaví sýr, ale trvá to příliš dlouho. Navíc to umí i mikrovlnná trouba, když víte, jak na to. Ovšem ti, kteří už mají zkušenosti s ohříváním pizzy v mikrovlnce, vědí, že pokrm zůstává uprostřed trochu studený a na krajích gumový. Zkuste následující tip.

Jak ohřát zbytky pizzy v mikrovlnce

Pro ty z vás, kteří si chcete ihned pochutnat na pizze i druhý den, existuje jednoduchý trik. Aby byla pizza z mikrovlnné trouby křupavá, jako kdyby vám ji zrovna doručil rozvozce, vložte dovnitř sklenici z poloviny naplněné vodou a pusťte ohřev na 30 vteřin. Výsledkem bude krásně roztavený sýr a křupavý okraj.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Tiphero.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články