Vyzdobte si svou zahradu! Tyto skvosty jsou z obyčejných květináčů a zvládnete udělat hravě doma i vy

Dobře upravená zahrada je pro mnohé důležitá, lidé to berou jako osobní vizitku. Ale co takhle svou zahradu trochu ozvláštnit, aby nabyla na modernosti.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Zahradničení je pro nadšence uklidňující činnost, při které se zrelaxují a uvolní. Pocit, že dáváte své zahradě jistou péči je velmi příjemný, prakticky nenahraditelný. Do pojmu „práce na zahradě“ spadá např. trhání plevele, sazení rostlin, zalévání a hnojení či sekání trávy. Když už je řeč u sazení, sadí se buď do půdy, kupříkladu stromy a keře, nebo do květináčů, květiny a bylinky. Ale pokud máte klasické terakotové květináče, můžou se z nich stát poněkud nudné objekty. Předělejte je v něco inovativního a vdechněte své zahradě trochu šmrncu a modernosti!

Závěsné květináče

Budete potřebovat

Budete potřebovat

Dřevěné desky

Květináče (všechny nejlépe stejné)

Provázky

Nejdříve si na dřevěné desky obkreslete ten největší průměr květináčů tak, aby byly stejně daleko od sebe. Následně tato kolečka o 3 milimetry zmenšete, aby vám nepropadávaly. Poté je vyřezejte, například bruskou, a zapilujte, aby tam nebyly třísky. Do krajů vyvrtejte vrtačkou díry tak, aby se jimi daly prostrčit provázky. Ty spojte speciálními svorkami k sobě, vždy dva na kratších délkách. Následně si s tím pohrajte tak, aby desky nebyly nakřivo a můžete přidat i další řady. Celý sytém zavěste na verandu a do květináčů zasaďte vámi zvolené rostlinky.

Květináčová koule

Budete potřebovat:

Květináče (všechny stejné délky)

Lepidlo

Do jednoho kruhu naskládejte vedle sebe květináče. Ty pak slepte dohromady tavící pistolí, nebo nějakým speciálním lepidlem, které bude dobře držet. Nechte to zaschnout a následně do mezer nalepte stejným způsobem i druhou řadu květináčů. Takto postupujte, dokud nebude potřeba vložit jeden samotný na vrch. Aby vám vznikla koule, je potřeba, abyste postup zopakovali ještě jednou a měli dvě polokoule, které opět slepíte dohromady. Nechte opět zaschnout a už jen stačí do nich zasadit rostlinky dle vašeho výběru.

Nejen pro vaši zahradu

Ačkoli se na první pohled zdá, že je to velmi namáhavé a složité, tak jak si jednou osvojíte techniku, tak máte vystaráno. Toto nemusí být určené jen pro vás, vaši přátelé a příbuzní zajisté ocení takový to dárek k Vánocům či k narozeninám. A možná nejen to, že je to dárek, ale i to, že jste se velmi horlivě snažili.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články