Ponořte se hluboko do svého podvědomí. Japonský test kostky odhalí pravdu o vaší osobnosti

                   

Na internetu existuje mnoho testů osobnosti. Některé z nich jsou skutečně fascinující a možná odhalili něco, co jste si sami nechtěli přiznat. Dnes se podíváme na jeden z nejlepších testů, které můžete absolvovat. Jedná se o japonský test kostky, který byl vyvinut v roce 2000. Poprvé byl publikován v hojně prodávané knize s názvem „Kokologie“ od japonského autora Tadakiho Nagao.

Jeho knihy jsou plné psychologických her

Jejichž cílem je pomoci lidem poznat sám sebe. Test osobnosti kostky je jedním z nejoblíbenějších cvičení z této knihy. Možná se ptáte: Čím je tak výjimečný? Na rozdíl od většiny ostatních testů osobnosti vás test nutí ponořit se do podvědomí a přiznat si věci, o kterých možná ani nevíte. Je díky tomu mnohem hlubší a může vám skutečně pomoci, abyste nalezli konkrétní odpovědi a více poznali sami sebe.

Jste připraveni?

Nejdříve si musíte představit několik věcí. Nejprve si představte, že jste v poušti. Poušť je neuvěřitelně velká a uprostřed sedí kostka. Chvíli o ní přemýšlejte. Je velká nebo malá? Sedí nahoře nebo je zakopaná v písku? Nyní si všimnete také žebříku, který je v poušti postaven. Z jakého je materiálu? Jak je dlouhý? Je nový nebo starý? Nyní se v poušti objevil kůň. Dívejte se na něj a zkoumejte jeho vzhled, velikost i pohyby. Můžete si vše klidně napsat nebo nakreslit.

Začínáme

Na poušti jsou ale také květiny. Kolik květin vidíte, jakého jsou druhu, velikosti a barvy? Kde přesně rostou ve vztahu k ostatním objektům? A najednou se k vám blíží bouřka! Vidíte ji? Je zatím daleko nebo přímo nad vámi? Fouká vítr silně a ovlivňuje samotná bouřka koně, květiny, kostku nebo žebřík? Asi se ptáte, co má tohle všechno znamenat. Odpověď je poměrně jednoduchá. Každý z předmětů představuje jednu oblast vašeho života a to, jak ho vidíte, vypovídá hodně o vaší osobnosti.

Kostka

Kostka představuje vaše ego. Pokud je velká, pravděpodobně jste velmi sebevědomý člověk. Pokud je malá, jste nejspíš stydlivý a skromný. Pokud sedí na zemi, máte talent pro obchod. Zakopaná v zemi ukazuje člověka, který rád plánuje. Pohybující se kostka znamená, že se vyhýbáte konvencím. Žebřík jsou vaši přátelé. Dotýká-li se kostky, jste s přáteli hodně propojeni a spoléháte na ně. Pokud je odpojený, dáváte přednost nezávislosti.

Žebřík

Žebřík pod kostkou signalizuje vaši autoritu a naopak. Pokud je kostka na stejné úrovni, jste si s přáteli rovni. Krátký žebřík ukazuje, že dáváte přednost malému kruhu přátel. Dlouhý znamená, že jste extrovert s mnoha přáteli a známými.

Kůň

Kůň je váš ideální partner. Silný pracovní kůň je pracovitý a spolehlivý partner. Jemnější kůň značí, že vám záleží na vzhledu partnera. Pokud je kůň daleko od krychle nebo se pohybuje opačným směrem, znamená to, že jste od současného partnera daleko a nepředstavuje pro váš ideální partii.

Květiny

Květiny představují vaše děti. Počet květin představuje počet dětí, které byste chtěli mít. Pokud jsou umístěny blízko kostky, toužíte po blízkém vztahu se svými dětmi, anebo jste ho již dosáhli. Pokud jsou květiny daleko od kostky (vašeho ega), znamená to, že si nevážíte blízkého vztahu s vlastními dětmi. Pokud nemáte děti, představuje to vaše budoucí vztahy.

Bouře

A nakonec bouřka představuje váš strach. Pokud jste si jí představili daleko, máte šťastný život bez starostí. Pokud je blízko, musíte se připravit čelit ve svém životě konfliktu. A pokud je přímo nad krychlí, pravděpodobně jste se již do potíží a konfliktů dostali.

Úvodní obrázek: Freepik/upraveno, Zdroj: Psi-technology.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články