Jaro je tady a zahrada si žádá přípravu na teplé počasí. Tyto práce můžete provádět již v dubnu

                   

Ptáci zpívají, venku se otepluje, všechno začíná kvést, zkrátka jaro je tady. Příroda se probouzí a to znamená, že na nás čeká práce na zahradě. Seznam následujících prací můžete začít realizovat již v dubnu, je potřeba připravit svou zahradu na teplé počasí.

Odstraňte plevel

Máte-li na zahradě vydlážděný kus místa, jistě se každý rok perete s plevelem ve spárách. Duben je ten správný čas na takové začišťující práce. Nejprve odstraňte všechen plevel. Pak se můžete vrhnout na prořezávání jarních květin – odřízněte pouze květy, listy odumřou.

Postarejte se o trávník

Váš trávník potřebuje po zimě také určitou dávku lásky a pozornosti. Vertikutujte, odstraňte mech a zajistěte, aby tráva mohla znovu dýchat. Jsou na trávníku nějaké prázdné plochy? Zasypte je trochou travního semene. Tráva by se měla sekat pokaždé, jakmile dosáhne 13 cm.

Čištění květináčů

Pokud jste nechali květináče přes zimu venku, jsou nyní pravděpodobně pokryty zelenou vrstvou (řasami). Plastové květináče můžete očistit teplou vodou, saponátem na mytí nádobí a měkkým hadříkem. Na kámen nebo kameninu použijte teplou vodu s octem nebo jedlou sodu a kartáč.

Prořezávání

Když už nemrzne, je čas vzít do ruky zahradnické nůžky, popřípadě pilku. Odstraňte veškeré staré dřevo z keřů, než vyraší první lístky. Máte na zahradě živý plot? Ten také potřebuje prořezat a tvarovat.

Vysaďte letní cibulky

Nyní, když tulipány, narcisy a hyacinty odkvetly, je čas zasadit letní cibulky. Nejvhodnějším obdobím je polovina dubna. Tímto způsobem si můžete v létě užít krásné pryskyřníky a mečíky. Půdu u cibulek, které zůstanou v zemi několik let, posypte vrstvou kompostu a organického hnojiva.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Margriet.nl

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články