Kvůli jediné chybě přišla o své dítě, teď se snaží varovat ostatní matky. Může se to stát komukoli

Její teprve jedenáctidenní syn přišel o život kvůli jediné chybě, které se dopustila, aniž by o ní tušila. Teď se snaží varovat všechny ostatní ženy před nebezpečím.

Nohy novorozence i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Žena, která nedávno ztratila svého 11-denního syna kvůli viru herpes labialis, se obrací na ostatní matky s výzvou a prosbou. Místo aby truchlila sama, rozhodla se podělit o svůj příběh a varovat ostatní před tímto nebezpečným virem. Dakota Elizabeth Gossová, americká matka, se na vlastní kůži přesvědčila, jak rychle a snadno se virus herpes labialis může šířit a způsobit smrtelné následky. I když její syn Emmit nebyl políbený, stačil jediný dotek, aby se virus přenesl na jeho křehký imunitní systém. 

Udělala jen jednu chybu

Dakota neví, kdy a jak se virus dostal do kontaktu s jejím synem, ale ví, že by chtěla, aby ostatní matky neprožily to samé, co prožila ona. Je třeba si uvědomit, že virus herpes labialis není neškodným onemocněním. Mnoho lidí ho má a není si toho vědomo. Virus může být přenášen přes sliny nebo přímým dotykem a může způsobit závažné komplikace u malých dětí, které nemají dostatečně silný imunitní systém na boj proti němu. Dakota se proto rozhodla varovat ostatní matky před tímto nebezpečím a žádá je, aby dodržovaly jednoduchá opatření. 

Jak se vyhnout nebezpečí

Dakota doporučuje opatření jako například časté mytí rukou a nedotýkání se úst nebo obličeje novorozenců. I tato malá opatření mohou zachránit životy. Její videa a příspěvky na sociálních sítích se staly virálními, a tak se její zpráva rozšířila po celém světě. Mnoho matek přijalo její výzvu a podělilo se o své vlastní příběhy, jak se jim podařilo prožít podobnou situaci. Odpovědi byly povzbuzující, ale zároveň ukazovaly, jak tragickým zážitkem je ztráta dítěte. 

Opar na ústěch iZdroj fotografie: Depositphotos

Stále to bolí

Dakota Elizabeth Gossová stále truchlí kvůli ztrátě svého syna Emmita, ale doufá, že její příběh a varování pomohou ostatním matkám vyhnout se podobným tragédiím. Měli bychom si pamatovat, že některé nemoci jsou neviditelné, ale mohou mít smrtelné následky, zejména u novorozenců. I obyčejný opar může malé miminko připravit o život.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články