Krásná pleť nemusí stát několik návštěv kosmetického salonu. Nyní si ji vykouzlíte i vy sami doma

Jedlá soda není skvělá jen při vaření, pečení a starostlivosti o domácnost, nýbrž i při péči o pleť. Zatočte, s její pomocí, s černými tečkami.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Pojďme se podívat trochu do historie. V roce 2011 se na internetu objevovali nejrůznější příspěvky, které doporučovaly dát si před nanesením šamponu jedlou sodu na pokožku hlavy. Ta, díky dezinfekčním účinkům, měla pomáhat proti lupům a mastným vlasům. A hele, ono to opravdu fungovalo. Jemný peeling pokožky zajistil, že mohla konečně dýchat a obnovovat svou bariéru. A potom zase někoho napadlo, udělat si ze sody obličejový peeling.

Jako zázrakem se vše zlepšilo

Pokud trpíte na mastnou pokožku, se kterou jdou ruku v ruce i pupínky a černé tečky, nezoufejte. I když je to dost ponižující, ale normální, je zde jisté řešení. Peeling z jedlé sody, provedete-li jej velmi jemně a šetrně, zbaví vaši pokožku nečistot a mazu. Navíc pleť jemně obrousí neboli zbaví ji odumřelých kožních buněk.

akne-na-tvari-mlade-zeny iZdroj fotografie: Unsplash

Lidé, kteří tuto metodu používali, prováděli tento rituál jednou za týden. Jak sami upozornili, i jejich okolí si všimlo, že je jejich obličej mnohem čistší a bez černých teček a pupínků. Každý z nich taktéž potvrdil, že před tím zkoušeli spoustu druhů pleťových vod, čistících gelů, krémů a masek, ale nic jim nepomohlo tak, jako jedlá soda.

Jednoduchý návod

Připravte si jednu lžičku jedlé sody. Obličej si umyjte vodou, používáte-li nějaký přípravek k tomu určený, použijte i ten. Následně si navlhčete obličej, nejlépe teplou vodou. Máte-li možnost, dejte vodu vařit na sporák a obličej si opatrně napařte. Horká voda či pára krásně rozšiřují póry. Teď již jen jemně navlhčenými prsty naberte sodu a krouživými pohyby naneste na obličej. Nijak netlačte, abyste se nepoškrábali. Zaměřte se na problémové oblasti, nejčastěji nos, čelo a brada.

jedla-soda-v-drevene-misce iZdroj fotografie: Unsplash

Po zhruba 30 sekundách si obličej opět umyjte vodou. Necháte-li sodu na pokožce moc dlouho, může vám obličej podráždit. Menší výsledky můžete očekávat prakticky ihned. A jste-li majitelem těla, na kterém se to pupínky jen hemží, tento trik bude fungovat i na to. Pouze použijete větší množství sody. Krásná pleť prakticky zadarmo během pár minut.

Upozornění

Pokud vás začne obličej pálit nebo štípat, okamžitě sodu opláchněte. Nenanášejte na otevřené rány a pupínky. Můžete je nejdřív ošetřit přiložením banánové slupky na ránu. Jestliže na sobě zpozorujete reakci, neprodleně vyhledejte pomoc u dermatologa.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články