Přemýšlíte, jak si s nástupem jara oživit a ozvláštnit zahrádku? Trik s PVC trubkou je velmi jednoduchý

Majitelé zahrad s nástupem jara každoročně přemýšlí, jak si tu zahrádku zútulnit letos. Někdo má jasno a bude se držet vyzkoušeného, jiní by raději byli originální.

fialové květy listy květináč i Zdroj fotografie: Freeimages
                   

Lidé, kteří se při představě, jak by ta zahrada mohla vypadat letos, dost napřemýšlí. Někdo se drží již zajetého a vyzkoušeného stylu. Jiní ale naopak rádi experimentují a hledají originální nápady. Tento geniální nápad, jak oživit zahradu květinami je velmi jednoduchý, ale ve výsledku tak krásný, že by sousedi mohli puknout závistí.

Co je potřeba

K provedení onoho nápadu je zapotřebí PVC trubka, silnější drátěné pletivo a samozřejmě výběr sazenic. Je dobré zvolit krásně barevné květiny, které v prostoru vyniknou. Dále je potřeba forma, nůžky a silný film. V tomto případě se tedy jedná i celkem levnou záležitost, která udělá mnoho parády. Příprava je taktéž velice snadná.

trubka a pletivo i

Do středu připravené a pevné formy nebo bytelnějšího květináče se vloží PVC trubka. Tak dlouhá, jak vysoko chcete květy mít. A po vnitřním obvodu formy či květináče se vloží silné pletivo do výšky, ve které je PVC trubka. Aby trubka držela se svislé poloze, čili aby vydržela stát uprostřed toho květináče, můžete jí zasypat hlínou. Ale zatím jen tak, aby vydržela stát, než podniknete další krok.

trubka zasypaná hlínou i

Finální přípravy

Dalším krokem je vložení silného filmu, zahradnického plátna či igelitu po vnitřním okraji pletiva a nechat viset kousek přes okraj pletiva. Poté se mezi to nasype dostatek hlíny až po okraj. Ovšem jen po vnějším obvodu trubky, nikoliv dovnitř. Do hlíny přidáváte sazeničky předem zvolených květin. Nejen nahoru a i v průběhu zasypávání, ideálně co nejblíže pletivu. Do filmu či plátna se poté z vnější strany, tam, kde jsou otvory v pletivu, vystříhají dírky.

květiny zasazené do hlíny na sloupu i

Už možná tušíte, že dírkami budou vyrůstat květiny. Je dobré jich udělat dostatek, aby květiny úplně schovali pletivo a další použitý materiál. Stejně navrchu kolem trubky vysázet sazeničky. Když všechny květiny vykvetou je výsledek kouzelný a pokud máte větší zahradu, můžete tento nápad udělat několikrát a dobře promyšlené vzdálenosti. Kolikrát si tímto způsobem zútulníte zahradu a jaké zvolíte květy je jen na vás, tak jako tak bude výsledek jistě úchvatný.

výsledný sloup s květinami i
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články