Jeho pátrání začalo řetězy, ale skončilo v pravěku. Muž našel něco naprosto neočekávaného

Muž si odmalička rád hrál s detektory kovů. Jeho snem vždy bylo objevit něco úžasného. Snad nikdo nečekal, že by dokázal učinit takový objev, který mu i málem změnil život.

i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

V den objevu šel Mike obyčejným polem, tak jako vždycky, ale obvykle nacházel jen pár let staré mince. Šel s detektorem opatrně a trpělivě čekal, než se ozve typický zvuk. Jakmile ho uslyšel, jeho tělem se rozběhl adrenalin a Mike opatrně pokračoval dál, dokud detektor nezačal zběsile pípat. To už vzal do ruky lopatu a začal zběsile kopat v zemi jámu, stačilo pouhých 30 centimetrů šířky a zhruba metr hloubky, než našel první část pokladu.

Neobvyklý nález

Obvykle nacházel mince a kosti, tentokrát si ale nebyl jist. Pozoroval předmět z různých úhlů, až mu došlo, že by to mohla být jakási zpráva. Zkušeně začal kopat i okolo, ale ta další už nešla z půdy vytáhnout. Místo lopaty použil vlastní ruce. Hrabal dlouho, tak dlouho, že by to každý jiný člověk vzdal, Mike takový nebyl. Pohyboval půdou tak, aby se nalezená relikvie dala vytáhnout, ale držela pevně, přestože nebyla tak velká. Pomalu si začal uvědomovat, že nalezené relikvie souvisí i s něčím dalším.

iZdroj fotografie: Unsplash

Řetězem to neskončilo

Pomalu nacházel i další artefakty, až zjistil, že jsou spojeny v řetěz. Snažil se dostat ke konci, opad tedy dál. Ve chvíli co byl na konci, tak se setmělo. Radši šel domů se vyspat, ale myšlenkami byl stále u místa hledání. Věděl, že musel něco přehlédnout. Po bezesné noci se rychle vrátil na místo. Během cesty ovšem ještě netušil, že jeho objev bude muset být oznámen úřadům. Byl rád, že jeho objev tam stále byl, začal proto intenzivně kopat.

iZdroj fotografie: Unsplash

Najednou se pod řetězem objevila díra, kterou prorazil lopatou. Původně si myslel, že narazí na něco tvrdého, ale zem mu vytvořila dostatečně velký prostor, kterým mohl seskočit dolů. Vzal si baterku, sebral všechnu odvahu a skočil do neznáma. Ihned si baterkou osvítil prostor, uvědomil si co to ve skutečnosti našel, místnost. Držel se při zdi, na které byly vyryty ornamenty „VV“. Vypadaly, jako by byly vtesány lidskou rukou, za pomoci kamene. Pokračoval tedy dál, než narazil na další místnost.

Nečekané překvapení

Byl na sebe pyšný, že něco takového dokázal. Ale u vchodu do místnosti ho pod hromadou zeminy čekalo překvapení. Ačkoliv byl stále ještě v šoku, tak věděl, že to musí ohlásit na úřadech. Existuje mnoho domněnek a hypotéz, proč byli lidé pohřbívání v podzemí. Mike se musel ještě jednou na objevenou lidskou kostru podívat. Počáteční šok byl tatam, spíše se začal lehce usmívat. Ta kostra se totiž na něj zubila od ucha k uchu!  

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články