K dokonalému nalakování nehtů vám pomůže obyčejné lepidlo

                   

Pamatujete si na časy, kdy jste jako děti vytvářeli buďto do školy nebo jen tak pro zábavu různé vystřihovánky a podobně, kdy jste potřebovali lepidlo? Na trhu je řada netoxických typů a takové lepidlo můžete využít také v dospělejším věku, kdy vám může pomoct v tom, abyste si bez námahy dokonale nalakovali nehty.

Co budete potřebovat

Tento návod, který je velice účinný, má zároveň tu výhodu, že je velice jednoduchý a vyžaduje v podstatě jen dvě věci, a to

  • Lak na nehty
  • Netoxické lepidlo, ideálně v menší lahvičce s aplikátorem

Proces lakování nehtů

Prvním krokem je očištění nehtů od všech případných nečistot nebo předchozí eventuální vrstvy laku. Pokud máte ruce takto připraveny, lepidlo pomocí aplikátoru naneste na kůžičku kolem nehtů. Při tom dávejte pozor, aby se lepidlo nedostalo na samotné nehty. Nechte ho zaschnout a poté je pomocí prstů ještě jemně vtlačte do kůže.

Nyní jsou nehty připraveny k nanášení laku. Na rozdíl od jiných metod je největší výhodou této, že při aplikaci laku nemusíte být nijak precizní a můžete klidně konturu nehtu trochu přetáhnout. Toto vědomí, že nemůžete nic zkazit, vám zároveň umožní nanést lak jistými tahy, kdy se tak na nehtech vytvoří krásná jednolitá vrstva.  

Aplikovaný lak nechte zaschnout, což trvá obvykle několik minut a záleží to na typu použitého laku. Poté už jednoduše stačí jen sloupnut z okolní kůžičky přischlé lepidlo, s nímž odstraníte také případné stopy těch tahů štětečku, které vedly mimo nehty. Zůstanou vám tak pouze krásně nalakované nehty s čistou kůžičkou kolem. Vaše manikúra bude dokonalá a bude vypadat jako od profesionála.

Tuto metodu uvítáte zejména při lakování nehtů na té ruce, která není vaší dominantní, tedy praváci na levé a leváci na pravé. Tehdy je totiž poměrně náročné vést tahy štětcem na tak malém prostoru, jaký představuje nehet, s takovou přesností, abyste nepřetáhli.

Obrázky: Pixabay

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články