K otevření konzervy bez otvíráku vám bude stačit kámen a skautská technika

                   

Předpokládejme, že se vydáte na dovolenou nebo výlet do přírody a zapomenete si s sebou vzít otvírák na konzervy. Nebo se můžete stěhovat a zabalíte si jej až na samé dno jedné z krabic. Nezoufejte, existuje způsob, jak konzervu otevřít i bez otvíráku. Stojí za to si zapamatovat následující trik, jednoho dne vám určitě přijde vhod.

Najděte si kus betonu (kamenu)

Tímto způsobem budete moci otevřít jakoukoli konzervu, malou, velkou, klasickou plechovku, prostě všechny možné formy. Stačí jen, když si najdete kus betonu, kterého je v přírodě i ve městě spousta. Popřípadě větší kus kamene. Vezměte konzervu a vrškem ji přiložte na beton. Nikdy ne dnem, ale vždy vrškem. Začněte jím rychle šoupat sem a tam. Jakmile budou hrany ošoupané, jediné, co stačí udělat, je strany konzervy co nejvíce zmáčknout pomocí prstů. Víčko plechovky vylítne a vy si můžete vychutnat její obsah.

Je to jednoduché jako facka. Nepotřebujete žádný nástroj, jen kus betonu nebo kamene. Pokud by zrovna nebyly k dispozici, jsme si jistí, že chodníků je všude dost. Ty také dobře poslouží.

Na níže uvedeném videu se můžete podívat na celý postup:

Obrázky: Freepik

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články