Když času není nazbyt. Tipy a triky, jak urychlit zasychání laku na nehty

                   

Většina laků na nehty schne snad celé věky. Buď nemáme čas nebo tolik trpělivosti, a proto je dobré si osvojit pár důmyslných triků, které zasychání laku na nehty urychlí. Není totiž nic horšího, než si zničit čerstvě udělanou manikúru, zvláště, když není čas na opravu.

Příprava je všechno

Nejprve byste si měla dobře umýt ruce, aby byly nehty zbavené mastnoty a nečistot. Poté si obě ruce důkladně vysušte. Chcete-li také zabránit tomu, aby se lak dostal na okolní kůži, můžete si ruce namazat vazelínou. Nyní naneste lak na nehty a zkuste následující triky pro rychlejší zasychání.

Schnutí laku za studena

Lak na nehty rychleji zasychá, když je vystaven chladu. Je takřka zmražený šokem. Takže v tomto případě jednoduše strčte čerstvě nalakované ruce na několik vteřin do mrazáku. Nebo můžete naplnit misku studenou vodou s kostkami ledu a ponořit prsty do ledové vody na 1 – 2 minuty. Poté nechte přirozeně uschnout na vzduchu, neotírejte.

Fén na vlasy

Zkuste čerstvě nalakované nehty vysušit fénem na vlasy. Nastavte jej na studený vzduch, nikoli teplý. Rovněž nezapomeňte zvolit nejnižší stupeň a přidržet fén v dostatečné vzdálenosti. Pokud by byl příliš blízko, riskujete, že se na čerstvě natřeném laku vytvoří bublinky.

UV záření

Lak na nehty schne nejrychleji, pokud použijete UV světlo, stejně jako v salónu. Zkuste investovat do UV lampy, ke které si můžete pořídit i speciální gelové laky na nehty a vytvořit si tak profesionální manikúru z pohodlí domova.

Rychleschnoucí sprej

Existují i takové nástroje, jako je rychleschnoucí sprej, který zkracuje dobu schnutí laku na nehty a zároveň pomáhá vytvořit krásný lesk.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Wunderweib.de

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články