Dívka dostala čokoládový kalendář, stěžovala si však, že je nechutný. Když matka zjistila, co koupila, styděla se za sebe

Občas se stane, že si pořádně nepřečteme, co vlastně kupujeme. Většinou jde o banalitu, jindy ale může jít o chybu, která rozhodne o našem životě.

Dítě se usmívá během toho, co drží adventní kalendář i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čokoládové kalendáře má většina z nás spojené především s Vánocemi. Dostávali jsme je už jako malé děti a rodiče nás učili, že si každý den máme otevřít jedno okénko. To, které se číslem shodovalo s aktuálním číslem v reálném kalendáři. A tak jsme se každý den těšili na to, až si otevřeme další okénko. Nejvíce jsme se ale samozřejmě těšili na poslední okénko s číslem 24, ve kterém se skrývala vždy ta největší dobrota. Devítiletá dívka, o které je tento neobvyklý příběh, toho štěstí ale neměla.

Neobvyklý dárek od matky

Vánoce jsou krásným obdobím, ke kterému se samozřejmě pojí i otevírání vánočního kalendáře. Jess Evans je matka devítileté dcery, takže stejně jako většina rodičů, i ona bere za svou povinnost koupit vánoční kalendář pro své dítě. To také udělala, a tak se Alissa, mohla těšit na to, až bude otevírat okénka ve svém kalendáři. Našla levný čokoládový vánoční kalendář, který byl navíc vytvořen na motivy kocoura Garfielda, kterého její dcera myslela. Když ho koupila, měla obrovskou radost a těšila se na to, co bude její dcera říkat. Ke svému překvapení se ale radosti nedočkala. 

Kalendář nebyl čokoládový

Alissa, která kalendář dostala, měla ze začátku obrovskou radost. Vše se změnilo poté, co ochutnala první čokoládu. Kalendář pojídala několik dní, než se rozhodla své mamince říct, že je s ním něco špatně. A skutečně bylo – ona čokoláda, která se v kalendáři nacházela, totiž nebyla čokoládou. Všichni rodiče pravděpodobně mohou uznale přikývnout na reakci Jess, když vysvětluje, že byla poněkud šokována, když její dcera odmítla otevřít další okénka v kalendáři. Když ale sama ochutnala to, co se v něm nacházelo, okamžitě pochopila, proč tomu tak je. 

dítě s adventním kalendářem iZdroj fotografie: Depositphotos

Kalendář nebyl určen pro lidi

Když se maminka podívala pořádně na balení kalendáře, začala pochybovat o své kompetenci být matkou. „V ten moment jsem si myslela, že jsem ta nejhorší matka na světě. Koupila jsem dceři vánoční kalendář na motiv kocoura Garfielda a nijak jsem nad tím nepřemýšlela. Vůbec by mě nenapadlo, že je to kalendář určený pro domácí mazlíčky, konkrétně pro kočky. Nedivím se, že dceři kalendář nechutnal – byl totiž plný kočičího žrádla,” okomentovala celou situaci šokovaná maminka, která nemohla uvěřit tomu, že si něčeho takového nevšimla. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články