Nikdy nejezte dohromady tyto vitamíny, jejich kombinace totiž dokáže tělo naprosto zničit

Vitamíny jsou často opěvovány a lidé je užívají za vidinou lepšího zdraví. Nikdo však neupozorňuje na to, že s sebou jejich konzumace přináší také velké nebezpečí.

Modré tabletky v ruce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Všichni se snažíme o správný příjem vitamínů a jejich doplňování. Bohužel, všichni vidí pouze pozitiva, které přináší, ale nikdo se už nezajímá o negativa, která mohou zdraví pořádně uškodit. Užíváme vitamíny a doplňky stravy, abychom se vyhnuli nemocem, a to platí zejména v zimě, kdy jsou zásoby vitaminů v těle velmi nízké. Užívání vitamínů má však malá úskalí, o kterých málokdo ví, a některé vitamíny by se vůbec neměly užívat společně, protože mohou tělu velmi ublížit. Pojďme se společně podívat na to, které vitamíny by se nikdy neměly kombinovat. 

Vápník a Hořčík

Oba tyto vitamíny jsou velmi oblíbené a dokáží zdraví skutečně prospět, protože je naše tělo vyžaduje. To však pouze za předpokladu, že se budou konzumovat odděleně. Jejich kombinace má totiž naprosto neutrální účinky. Jakmile si tedy dáte tabletu hořčíku a společně s ní tabletu vápníku, zbytečně těmito minerály plýtváte, tělu nijak nepomohou. Dbejte na to, aby rozestup mezi konzumací těchto vitamínů byl minimálně dvou hodinový.

Železo a zelený čaj

Pokud smícháte železo se zeleným čajem, tj. užijete ho současně, vaše tělo nevstřebá tu správnou látku. Konzumace tablety železa tedy ztrácí jakýkoliv význam. I v tomto případě se doporučuje mezi oběma látkami dodržet minimální časový odstup 2 hodiny.

Omega-3 a Ginkgo Biloba

Omega-3 je pro organismus velmi důležitým doplňkem, protože je dokonalým protizánětlivým prostředkem, ale při společném užívání s bylinami, jako je ginkgo biloba nebo česnek, může často způsobit srážení krve, což může organismu způsobit vážné problémy.

Modré tabletky v ruce iZdroj fotografie: Depositphotos

Vitamíny A, D, E a K

Pokud se vitamin K užívá s jinými vitaminy rozpustnými v tucích, jako je vitamin A, D nebo E, nemusí se správně vstřebat. Ve skutečnosti se často nevstřebají vůbec. V ten moment jde tedy o zbytečnou konzumaci a plýtvání.

Antibiotika a železo

Lékaři tvrdí, že užívání antibiotik, zejména těch ze skupiny tetracyklinů, spolu s doplňky železa může v případě onemocnění snížit účinky léků a zpomalit proces hojení. Nemoc, kterou antibiotiky léčíte, tak bude trvat mnohem déle a pravděpodobně vám bude dělat problém se z ní dostat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články