Tajemství o koňském balzámu, které vám ještě nikdo neřekl. Proč se koňská mast jmenuje koňská?

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se koňské masti říká koňská mast? Mnoho lidí o tom vůbec neví. Odpověď je přitom velmi překvapivá.

Bílá koňská mast i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Koňský balzám v posledních letech roste na oblibě, možná je pravda, že ten název byl zpočátku odstrašující, ale od té doby ho mnoho lidí vyzkoušelo, oblíbilo si ho a rádi ho doporučí ostatním. Mnozí si dělají legraci z toho, že je tato mast vyrobena z koní, což je samozřejmě nesmysl, ale popravdě, s koňmi má společného mnohem více, než si myslíte. Koňská mast si své jméno nezískala tak, že má přímo koňskou sílu. Své jméno získala díky tomu, na co se prvotně používala.

Původ koňské masti

Tato komplexní bylinná mast byla původně vyvinuta na klouby dostihových koní, ale bylo zjištěno, že má dobrý účinek i na klouby rukou lidí, kteří ji aplikovali na koně. Takže naprosto jednoduché – byla určena pro koně, někdo ji vyzkoušel na sobě a od té době se její účinky těší obrovské oblibě. Primárně se používá při svalové relaxaci, kloubních, křečových a revmatických potížích, ale lze jej použít i před a po sportu. Tato bylinná mast byla původně vyvinuta německými veterináři k léčbě kloubů dostihových koní.

Koňská mast jako pomocník pro koně

Němečtí veterináři věřili, že jejich vynález pomůže koním prohřát jejich klouby a svaly, což jim pomůže k lepší výkonnosti před dostihovými závody. Postupem času si ale všimli, že pomáhá i kloubům rukou lidí, kteří koně upravovali. Poté zahájili výzkum a nakonec vyvinuli balzám, který od té doby pomohl mnoha lidem. Za její sílu může především extrakt z jírovce, eukalyptus, kafr, arnika, rozmarýn a jalovec. 

Koňská mast iZdroj fotografie: Depositphotos

Využití

Koňská mast dokáže pomoci při nejrůznějších problémech. Lze použít i při skřípnutých nervech, revmatu, bolestech kloubů a beder a jsou výborné i při léčbě drobných sportovních úrazů, jako jsou natažení, výrony, výrony a pohmožděniny. Některým lidem, kteří si rádi chladí čelo během migrény, dokonce pomáhá na bolest hlavy. Podtrženo sečteno, koňská mast je skutečně účinná a nebýt koní, nikdy by nevznikla. Věděli jste o jejím původu? Nebojte se nám napsat do komentářů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články