Britská královská rodina truchlí – Jen pár měsíců po smrti královny je tu další tragédie

Od smrti královny Alžběty II. uběhlo teprve 5 měsíců a královská rodina zažila další těžkou ránu. Z takto těžkého období se budou dostávat ještě velmi dlouho.

pohřeb královny Alžběty II. i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Alžběta II., celým jménem Elizabeth Alexandra Mary Windsor, zemřela 8. září 2022. Byla to těžká rána nejen pro královskou rodinu, ale také pro celou Anglii, která Alžbětu dlouho dobu oplakávala a ještě dlouho bude. Po teprve pěti měsících ale královská rodina utrpěla další těžkou ránu. Lady Rupert Nevill (rodným jménem Lady Anne Wallop)  II. Byla to nejlepší kamarádka královny Alžběty, se kterou se znala už od dětství. Lady Rupert Nevill byla celou rodinou milována, neřekli jí jinak než Micky.

Nejlepší kamarádka královny

Lady Anne Wallop se narodila 9. hraběti z Portsmouthu Gerardu Vernonu Wallopovi jako Camilla Wallop dne 12. července 1925 a měla staršího bratra jménem Oliver Kintzing Wallop. Její manžel byl Rupert Nevill, za kterého se provdala v roce 1944. V manželství se jim narodily čtyři děti. Robert zemřel v roce 1982 ve věku 59 let. Před svou smrtí žili lord a lady Nevillovi na Horsted Place a byli někdy známí jako „malí lidé“ kvůli jejich malému vzrůstu. Královskou rodinou byli velmi oblíbení.

Členka královské rodiny

Micky byla považována za člena britské královské rodiny. Před smrtí královny Alžběty se údajně přestěhovala do hradu Windsor, aby pomohla své kamarádce s problémy s pohyblivostí dalšími důležitými věcmi, které jí pomáhaly fungovat v každodenním životě. “Bude nám velmi chybět. Jsme přátelé přes půl století. Příští týden se uskuteční pohřeb přítelkyně, která zemřela ve věku 97 let, kterého se s největší pravděpodobností zúčastní několik členů královské rodiny,” okomentoval mluvčí královské rodiny.

lady Anne a Alžběta II. i

Vyjádření blízkého přítele

Tvůrce seriálu Downton Abbey a přítel Julian Fellowes v rozhovoru pro The Daily Mail řekl, že Lady Rupert na něj měla významný vliv. Řekl: „Bude mi nesmírně chybět. Byli jsme přátelé více než půl století. Ve skutečnosti byla jedním z hlavních vlivů v mém životě. Její znalosti, její úsudek, její vkus byly výjimečné a já považuji to, že ji znám, za jedno z mých největších požehnání.“ Pohřeb lady Rupertové se koná příští týden a očekává se, že se ho zúčastní i starší členové. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články