Kreativní využití aspirinu v péči o zdraví i krásu

                   

Aspirin – jasná volba při horečce či bolení hlavy. Slyšeli jste někdy o jiném a dalším využití tohoto nesteroidního léku? Pokud ne, možná vás překvapí, že lze aspirin využít i pro domácnost a náš váš zevnějšek.

Ochrana rtů

Aspirin obsahuje kyselinu acetylsalicylovou, tato kysela dokonale působí na ochranu citlivé pokožky, která pokrývá vaše smyslné rty. Pokud se vám na rtech – především přes zimní období – objevují odumřelé buňky, kůže, která se loupe, aspirin vám pomůže. Vytvořte si účinný balzám na rty, který se stane vaší pravidelnou ochranou před nepříznivými vlivy. Budete potřebovat:

  • Hnědý cukr 12,5 g
  • Med 1 lžíce
  • Olivový olej 1 lžička
  • Aspirin 2 pilulky
  • Vitamin E 6 kapek

Aspirin v hmoždíři rozdrťte na jemný prášek a přidejte zbývající přísady. Stále suroviny míchejte, až vznikne pasta, máte hotovo. Vzniklou směs vtírejte do rtů krouživými pohyby. Také můžete směs na rty nanést a nechat působit pět minut, poté jen setřít.

Pleťový peeling

Peeling jistě dobře znáte, pomáhá odstranit odumřelou kůži a omladit pokožku. Jistě jste si vždy takový přípravek kupovali v drogerii za poměrně vysokou cenu. Ale věřte, že utrácet nemusíte. Vyrobte si peeling z aspirinu doma. Rozdrťte 5 tablet aspirinu, přidejte dvě lžíce citronové šťávy a jednu lžíci jedlé sody. Nyní si vyčistěte obličej a naneste směs. Krouživými pohyby masírujte pleť a poté nechte 20 minut působit. Opláchněte a promastěte pleť.

Bělidlo a odstraňovač skvrn

Síla kyseliny obsažené v aspirinu odstraní skvrny způsobené potem, ale také jiné skvrny na bílém oděvu. Rozdrťte 5 aspirinů a přidejte vodu, ale pouze tak, aby vznikla hustá pasta. Vzniklou směsí potřete skvrnu a nechte patnáct minut působit. Po uplynulé době strčte oděv do pračky a zapněte s ostatním prádlem na běžný cyklus. 

Čistič koupelny

Aspirinem lze odstranit usazeniny od mýdla. Bude stačit, když rozdrtíte 5 aspirinů a do něj nalijete trochu tekutého mýdla. Vzniklou pastou umyjte vanu nebo sprchový kout. Ovšem, předtím, než umyjete povrch, byste měli nechat alespoň deset minut působit.

Ošetření nohou

Objevila se vám na nohou plíseň? Suchost? Nebo mozoly? Vyřešte tyto potíže pomocí aspirinu – jednoduše. Látky obsažené v aspirinu dokonale změkčují pokožku, dezinfikují a zároveň poskytují ochranu před vznikem plísní. Použijte pět aspirinů, pět mililitrů citronové šťávy a lžíci vody. Smíchejte dohromady, naneste na pokožku a nechte třicet minut působit. Opláchněte a zbylou kůži odstraňte škrabkou. Použijte třikrát týdně.

Obrázky: Freepik

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Marián Žitný

Zobrazit další články