Účinná rostlina, která extrémně zlepší vaše zdraví: Snižuje krevní tlak a dělá zázraky s krevním cukrem

Má nespočet blahodárných účinků, a proto by byla škoda si ji nechat ujít. Řeč je o rostlině, kterou lidé pěstují na zahradě a používá k vaření. Její účinky však mnozí vůbec neznají.

Sušený kopr na dřevěné lžíci i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud jste milovníkem rostlin, bylinek a dáváte přednost rostlinné a domácí léčbě, dnes vás pravděpodobně potěšíme. Společně se totiž podíváme na to, co vše dokáže pro naše zdraví udělat obyčejný čerstvý kopr. Rostlina, která je extrémně bohatá na draslík, sodík a síru. Díky tomu dokáže ulevit od úzkosti, pomáhá proti stresu, nervozitě, depresím, nespavosti a dokonce léčí poruchy trávení. Je skutečně mnoho věcí, které tato rostlina dokáže a my vám již brzy povíme, proč je tak důležité ji zařadit do svého jídelníčku. 

Kopr jako zázrak pro tělo i mysl

Kopr je účinné spazmolytikum, ale v minulosti se používal i při epileptických záchvatech nebo kocovině. Pomocí odvaru z jejích semínek se zbavíme škytavky, bolestí hlavy, kašle, ale je také výborným mléčným stimulantem a působí antisepticky. Pomocí kopru se zbavíme bakterií v dutině ústní, nepříjemného dechu, zabráníme zánětu dásní, zmírníme bolesti zubů. Díky vysokému obsahu vápníku může mít kopr příznivý vliv na zdraví kostí. Lžička semen kopru obsahuje více vápníku než sklenice mléka. 

semínka kopru na lžičce iZdroj fotografie: Depositphotos

Dávkování a konzumace

Teď samozřejmě nastává správná otázka – kolik kopru bychom měli konzumovat a případně jak často? A neposlední řadě, v jaké podobě? Obecně se doporučuje udělat si odvar z kopru, který následně pijte horký. Denně byste měli přijmout maximálně 3 šálky koprového čaje, jeho sílu si můžete určit sami, ta se samozřejmě odvíjí podle množství vyvařeného kopru. 

Semena a listy

Své využití mají jak listy, tak i semínka. Z nich se dá například vytvořit koprový olej, který má vliv na zdraví pokožky, dokonce podporuje přirozený růst a pevnost prsou. Těhotným ženám se koprový olej doporučuje užívat pouze v malých dávkách a nejlépe ne často. Koprová semínka si můžete přidat například do smoothies, stejně tak i jeho listy. Úpravu necháme čistě na vás, záleží samozřejmě na tom, co preferujete. Každopádně, pokud kopr nemáte zařazený ve svém jídelníčku, rozhodně byste to měli napravit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Jáchym

Zobrazit další články