Krok po kroku, jak si snadno doma vyrobit náhrdelník s keltským uzlem

                   

Pokud se zajímáte o řemeslné šperky a chcete vědět, co právě letí a je ve světě senzací, jsou to náhrdelníky s keltskými uzly. Keltský uzel je styl ozdoby, který se používá jako odkaz na umění keltského lidu. Přestože na první pohled vypadá velice složitě, pokud budete postupovat krok po kroku v našem návodu, můžete si za chvíli také užívat tuto parádu.

Materiál potřebný pro výrobu

Pořiďte si paracord šňůru, která je relativně silná, přičemž vezměte v úvahu, že ji na krku budete nosit dvojitou. Jedem milimetrový drátek, dva kroužky a karabinku.

Jak vyrobit náhrdelník s keltským uzlem?

Nejdříve odřízněte 2,5 metru paracord šňůry a přeložte ji na polovinu. Přidržte otočený kraj několika špendlíky na korkovém nebo dřevěném povrchu. Teď důležitý druhý krok. Šňůru provlékněte pod přišpendleným rohem tak, abyste vytvořili jakési očko.

V ohybu opět připevněte a část šňůry, kterou jste vedli pod, opět ohněte a provlékněte zase pod vytvořenou smyčkou, kterou jste si připíchli špendlíky.

Nyní vám všechna šňůra směřuje nahoru. Podívejte se pozorně, kdy jste vedli šňůru pod první smyčkou opět nahoru, vytvořily se vám dvě a mezi nimi tvar připomínající trojúhelník.

Teď se soustřeďte. Zbývající šňůru nyní budete opět směřovat dolů a to tak, že přes první přišpendlený kraj ji protáhnete horem a povedete do druhé vytvořené smyčky a tím tentokrát už vytvoříte uzel. Takže nezapomeňte, nejdříve to bylo dvakrát spodem a teď horem a do druhé smyčky, aby se vytvořil uzel. Zároveň provléknete malým středem ve tvaru trojúhelníku a poté první vytvořenou smyčkou.

Teď je potřeba uzel trochu utáhnout, aby se nic nerozmotávalo. Jeden uzel hotový, dva zbývají. Nyní už ale víte, jak na to, a postup je naprosto stejný. Každý uzel pokaždé utáhněte, aby v něm nebyly žádná oka.

Pravý konec, který není spojený, musíte trochu opálit, aby se netřepil. Teď musíte na každý konce nasadit kroužek a vést až k uzlům.

Poté nastříhejte 15 cm drátku a několikrát obtočte přes tenký válcovitý předmět o průměru asi 5 mm.

Pomocí kleští ohněte drátek nahoru v úhlu 90 stupňů a vytvořte druh zapínání.

Odřízněte zbytek a přidejte karabinku. Na oba konce šňůrky naneste dostatek lepidla a nasaďte vytvořené zapínání. Nechte uschnout a máte hotovo. Nyní už si stačí vybrat, k jakému modelu tuto nádheru vynesete.

Obrázky: Freepik, Autor: Martina Motlová

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Martina Motlová

Zobrazit další články